Salon to zdecydowanie jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu i w mieszkaniu. Często pomieszczenie to pełni kilka funkcji naraz, na przykład służy za miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, jest miejscem gdzie przyjmuje się gości, miejscem, w którym spożywa się posiłki – gdy jest połączony z jadalnią a także miejsce do spania, kiedy ma kanapę rozkładaną. Dlatego wystrój tego pomieszczenia odgrywa ważną rolę, nie można urządzać salonu od niechcenia.

Bogactwo barw w salonie

Wystrój salonu zależy tylko i wyłącznie od charakteru jego lokatorów. Jest mnóstwo trendów w dekoratorskie, którymi można się zainspirować przy urządzaniu tego wnętrza. Zwykle ludzie decydują się na urządzenie salonu na bogato, kolorowo i wielotematycznie, albo wybierają zgoła odmienny wystrój wnętrz a mianowicie nowoczesny minimalizm i stonowane kolory.
Jeśli ktoś lubi otaczać się żywymi, intensywnymi kolorami, powinien się zdecydować na wystrój wnętrz w stylu boho lub indyjskim. Te style dekoratorskie są bogate w kolory, wzory i desenie. Wnętrza urządzone w takich stylach, są pełne pasji, ekspresji, dostarczają mocnych wrażeń i są bardzo inspirujące.

Jakie kolory do salonu urządzonego w stylu boho czy indyjskim?

stylowy salon

Każdy kto chce sobie urządzić salon w stylu boho albo indyjskim, przede wszystkim powinien zakupić farby na ściany w mocnych, intensywnych barwach. Mile widziane będą odcienie czerwieni, niebieskiego, zieleni, złota i miedzi. Takie kolory są ciepłe, radosne i miłe dla oka, sprawią, że wnętrze będzie przytulne i niewiarygodnie ciekawe. Do tego nie można zapomnieć o dodatkach, które tworzą nastrój każdego wnętrza. W takim salonie powinno się znaleźć wiele wzorzystych tkanin, miękkie, grube dywany w orientalne wzory, grube zasłony ze złotą nitką, liczne poduszki różnokolorowe, kolorowe obrazy na ścianach i wiele rodzajów oświetlenia, które będzie dawać ciepłe, stonowane światło. Wnętrza urządzone w stylu boho i w stylu indyjskim, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Nie mają sobie równych, pod względem kolorystyki.

Wnętrza monotematyczne – nowoczesne

Całkiem inne są wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym, industrialnym czy rustykalnym. Są to bardzo monotematyczne wnętrza, które będą pasować osobom poukładanym, wymagającym, z klasą. Wnętrza nowoczesne to tylko kilka kolorów, głównie czerń, szarość i biel. Zazwyczaj w takich wnętrzach stosuje się jakiś mocny akcent kolorystyczny, na przykład szmaragdowe poduszki na kanapie albo czerwone krzesła przy stole. Takich akcentów kolorystycznych powinno być jednak jak najmniej. Grunt to wstawić do takich pomieszczeń meble wykończonych na wysoki połysk, które będą pięknie odbijać światło, wiele powierzchni lustrzanych i szkła.

Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym, są jeszcze bardziej monotematyczne, niż wnętrza nowoczesne. W salonie urządzonym w stylu rustykalnym, kolorem nadrzędnym jest kolor biały. W takich wnętrzach maluje się ściany na biało, wstawia się tu białe, drewniane meble, na podłogach kładzie się białe panele lub płytki podłogowe. Jeśli chodzi o dodatki do takich wnętrz, to dopuszczalne są dodatki w kolorze szarym i beżowym, najlepiej jeśli są one wykonane z drewna.

salon

Salon urządzony w stylu industrialnym, jest kolejną propozycją dla osób, ceniących sobie minimalizm. Salon industrialny to głównie odcienie szarości i duża ilość metalu. W takich wnętrzach nawiązuje się do surowego wystroju wnętrz fabryk, dlatego zarówno meble jak i dodatki, w tym także oświetlenie, powinny być wykonane ze stali lub metalu. W takich wnętrzach nie dodaje się kolorystycznych dodatków, wnętrze ma być surowe, proste i nieskomplikowane. Powinno w nim być jak najwięcej przestrzeni i wolnego miejsca, najlepiej do takiego stylu pasuje salon w formie loftu, ewentualnie z otwartą antresolą.

Każdy może sobie urządzić swój salon, jak mu się tylko podoba. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by salon był funkcjonalny i praktyczny, by spełniał oczekiwania w nim pokładane, by był urządzony w sposób ergonomiczny i był zwyczajnie przyjemnym miejscem do przebywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here