Kiedy wyobrażamy sobie kominek, pierwszym skojarzeniem jest najbardziej klasyczny ogień oraz odgłos palącego się drewna. Strzelające wysoko płomienie i pękające pod wpływem gorąca szczapy to absolutna podstawa dla wyobraźni przywołującej obraz kominka. Pewnym szokiem poznawczym były więc dla społeczeństwa kominki elektryczne, gdzie tych cech po prostu brakuje. Dlatego dla wielu osób nowoczesne biokominki to rozwiązanie idealne. Są ekologiczne i bezpieczne, ale i zapewniają dostęp do prawdziwego ognia.

Wiszące modele

Aby jednak nie było zbyt tradycyjnie, producenci takich urządzeń postanowili przełamać zupełnie inną granicę. Stworzyli wiszące biokominki, które niczym nie różnią się od modeli stojących czy narożnych pod względem działania i techniki. Są za to w przeciwieństwie do nich urządzeniem grzewczym, które można zamontować – jak wskazuje nazwa – w formie wiszącej na ścianie. Można je też zabudować we wnęce ściennej a nawet w meblach, chociaż w tym drugim przypadku trzeba je dobrać w taki sposób, aby wykazywały się dużą odpornością na wysokie temperatury.

Bezpieczne dla każdego

Chociaż biokominki https://sklep.komo.pl/biokominki ogrzewają pomieszczenie za pomocą prawdziwego ognia (jak tradycyjne modele), ich działanie jest o wiele bardziej bezpieczne i ekologiczne. Sam ogień można przede wszystkim łatwiej kontrolować i sterować wielkością płomienia. Podczas samego spalania biopaliwa, w przeciwieństwie do kominków na drewno czy węgiel, nie wydziela się natomiast dym, ani nie powstaje sadza. Warto jedna profilaktycznie po użyciu biokominka wywietrzyć pomieszczenie.

Ekologiczne rozwiązanie

Jak w przypadku kominków elektrycznych, także i biokominki mają bardzo wysokie wskaźniki ekologii. Powodem jest to, że nie wykorzystują do działania żadnego opału, którego spalenie wydziela do atmosfery szkodliwe substancje. Biopaliwo jest cieczą bezpieczną dla środowiska, nieinwazyjną, a jej spalanie nie grozi powstaniem groźnego czadu. Dlatego biokominki są świetnym rozwiązaniem dla osób żyjących ekologicznie i troszczących się o swoje otoczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here