Walka z nadmierną ilością kilogramów oraz o dobry wygląd jest to rzecz, z jaką zmaga się codziennie wielu Polaków oraz Polek. Metod, jakimi chcemy osiągnąć poprawę naszego stanu zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia, jest wiele. Do podstawowych zaliczymy na pewno dietę i sport. Mogą być to również zabiegi medycyny estetycznej takie jak endermologia efekty łączenia tych metod, są zazwyczaj najlepsze.

Czym jest zabieg endermologii?

Zabiegi endermologiczne polegają przede wszystkim na masażu podciśnieniowym skóry. Endermologia jest co dział medycyny estetycznej oraz kosmetologii, który od około 20 lat jest stosowany i jest bardzo duże grono osób, które uważają, że zabiegi te są naprawdę bardzo skutecznym uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń fizycznych. Warto omówić sobie, w jaki sposób przebiega zabieg endermologiczny?

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg endermologiczny?

Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegów endermologiczych potrzebne są dwie rzeczy. Pierwsza to głowicach aparatu endermologicznego, wraz ze sterującym jej pracą komputerem oraz aparatem, który wytwarza podciśnienie. Druga sprawa jest taka, że pacjent poddawany takiemu zabiegowi, musi założyć odpowiedni strój ochronny, który jest wykonany z bardzo cienkiej warstwy tworzywa. Ten strój ochronny ma przede wszystkim na celu umożliwić lepsze manewrowanie głowicą podczas wykonywania zabiegu oraz w miejscach szczególnie wrażliwych, taki strój jest tkany z grubszej tkaniny, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu.

Endermologia efekty

Oczywiście musimy powiedzieć sobie również o tym, jakie daje efekty zabieg endermologiczny. Bardzo często można usłyszeć, że zabiegi endermologiczne są nieskuteczne i nie działają. Nie jest to oczywiście prawda. Najczęściej osoby, które poddają się takiemu zabiegowi, nie wiedzą, jak on powinien działać.

Przede wszystkim zabieg endermologii powoduje, że metabolizm naszych komórek tłuszczowych przyspiesza, a sama tkanka tłuszczowa jest pobudzona, dzięki czemu więcej limfy może do niej docierać, co ułatwia usuwanie toksyn. Dodatkowo przyspieszane są procesy wytwarzania kolagenu oraz naturalnego kwasu hialuronowego.

Sama endermologia daje dobre efekty, jeśli idzie o stan naszej skóry, ale w odchudzaniu jest wsparciem dla diety oraz ćwiczeń fizycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here