Ogrodnictwo jest dziedziną, która wymaga z jednej strony pasji i zaangażowania, a z drugiej – wiedzy. Możesz ją zdobyć w ramach specjalnego kursu, dlatego zastanów się, czy warto wziąć w nim udział. W ofercie Kar-Group znajdziesz szkolenia, dzięki którym realizujesz ambitne cele i prywatne marzenia. Zastanówmy się, kto w pierwszej kolejności powinien zainteresować się kursem ogrodniczym i jakie są jego najważniejsze atuty.

Program kursu ogrodniczego Kar-Group

Kurs ogrodniczy Kar-Group jest podzielony na trzy moduły. Obowiązkowy materiał składa się z łącznie jedenastu praktycznych tematów.

Pierwszy moduł, nazwany „Ogrodnictwo i sadownictwo” rozpoczyna się od przedstawienia zasad zakładania sadu, wraz z charakterystyką optymalnej gleby i stanowiska do wzrostu drzew. Kursant poznaje również objawy i metody zwalczania chorób drzew owocowych. Jeden z tematów jest poświęcony krzewom owocowym wyróżniającym się pod względem łatwości w uprawie, które są polecane początkującym sadownikom. Pierwszy z trzech modułów kończy się lekcją prezentującą kalendarz pielęgnacji sadu.

W drugim module kursanci też poznają kalendarz – tym razem dotyczący ogrodu. Począwszy od pierwszych wiosennych przygotowań, przez pielęgnację latem, po jesienne porządki i zabezpieczanie roślin na zimę; dzięki szkoleniu łatwo uporządkować praktyczną wiedzę na temat czynności niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów w ogrodzie.

Program kursu ogrodniczego

Trzeci moduł jest równie praktyczny, ponieważ zawiera szereg wartościowych, merytorycznych, przydatnych porad. Dotyczą one m.in.:

 • zasad podcinania krzewów i drzew,
 • ekologicznej uprawy ogrodów,
 • dobrych i złych praktyk związanych z sąsiedztwem roślin,
 • objawów i sposobów na choroby roślin doniczkowych.

Jak widać, kurs został zaprojektowany pod kątem potrzeb szerokiego grona odbiorców, ponieważ dotyczy ogrodnictwa, ale i sadownictwa. Uniwersalna, praktyczna wiedza przydaje się na gruncie zawodowym oraz prywatnym. Zastanów się, czy jego tematyka odpowiada Twoim potrzebom.

Kurs dla profesjonalistów

Ogrodnictwo jest nie tylko pasją – to przede wszystkim prężny biznes, obejmujący wiele firm zajmujących się m.in.:

 • pielęgnacją ogrodów,
 • projektowaniem ogrodów i terenów zielonych,
 • uprawą, importem i sprzedażą roślin, drzew i krzewów.

Podobnie sady – wiedza, jak je zakładać, przydaje się nie tylko rolnikom. Prowadzenie sadu lub biznesu ściśle związanego z drzewami owocowymi wymaga fachowej wiedzy. Opieranie się na obiegowych, niesprawdzonych poradach lub wyłącznie na intuicji – prowadzi ogrodniczą lub sadowniczą działalność w niedobrą stronę. Dziś wiemy już o uprawie roślin bardzo dużo – jedyne, co nam pozostaje, to zdobywać te informacje i wcielać je w życie.

Dlatego polecamy kurs ogrodniczy m.in. początkującym i średnio-zaawansowanym:

 • ogrodnikom,
 • sadownikom,
 • przedsiębiorcom.

Uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu jest ważnym punktem w CV, szczególnie, gdy nie posiadasz dużego doświadczenia w zawodzie. Choć praktyczne doświadczenie jest bezcenne, zdobywanie know-how chociażby przez Internet także przynosi wiele dobrego dla rozwoju kariery.

Wiedza, która przydaje się na własny użytek

Atrakcyjne ceny kursów Kar-Group – w tym ogrodniczego – przekładają się na duże zainteresowanie osób, które chcą brać w nich udział, nie tylko z przyczyn zawodowych, ale również na prywatny użytek.

Przydomowy ogród czy działka rekreacyjna to miejsca, które stanowią wizytówkę naszych nieruchomości, a także przestrzeń do odpoczynku. Jedno to zaprojektować ogród pod kątem roślinności, elementów małej architektury i pozostałego wyposażenia, a drugie – regularnie dbać o jego stan. Ogrodnictwo jest pasjonującym zajęciem, ale by dawało satysfakcję, należy mieć o nim pojęcie. Dlatego zachęcamy do udziału w kursie wszystkich, którzy chcą poznać kalendarz ogrodnika czy podstawowe zasady i dobre praktyki uprawy oraz pielęgnacji roślin.

Kurs ogrodniczy – przekonaj się, że warto

Atutem kursu ogrodniczego Kar-Group jest fakt, że możesz wziąć w nim udział zdalnie, przez Internet. Niezależnie, gdzie mieszkasz i czym zajmujesz się na co dzień, szkolenie online pozwala Ci zapoznać się z tematyką poszczególnych modułów zdalnie – na komputerze, tablecie, smartfonie czy z wydrukowanych materiałów dydaktycznych.

Po zapisaniu się na kurs i opłaceniu go otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej. Przygotowujesz się w swoim tempie, skupiasz na tematach, które są Tobie bliższe z racji zainteresowań lub pracy, np. w branży ogrodniczej lub sadowniczej. Gdy czujesz gotowość, po prostu bierzesz udział w teście. Egzamin odbywa się przez Internet, nie musisz wychodzić z domu, by Twoja wiedza została zweryfikowana. Minimum 70% poprawnych odpowiedzi oznacza otrzymanie certyfikatu. Ewentualna poprawka nie wymaga dopłaty. Dokumentację otrzymujesz w wersji cyfrowej oraz fizycznej, na ustalonych wcześniej warunkach.

Podsumowując, warto wziąć udział w kursie ogrodniczym z powodu:

 • praktycznego i merytorycznego charakteru materiałów dydaktycznych,
 • atrakcyjnej ceny za szkolenie online,
 • możliwości otrzymania certyfikatu profesjonalnej firmy szkoleniowej,
 • szansy rozwoju w zakresie m.in. pielęgnacji roślin, uprawy sadu,
 • uniwersalnej formuły dla pasjonatów oraz specjalistów.

Skorzystaj z kursów w firmie szkoleniowej Kar-Group

 1. kursy ogrodnicze i projektowania ogrodów

Skorzystaj także z darmowej edukacji jaką zapewnia firma Kar-Group
1. darmowe szkolenia wiedzowe

Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym polecamy
2. Kursy rozwoju osobistego i biurowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here