Logistyka i transport działają prężnie. W ostatnim czasie również handel w dużym stopniu przeniósł się do Internetu, co wiąże się z dużą popularnością usług kurierskich i pocztowych. Aby te branże działały sprawnie, potrzebny jest materiał, który odpowiednio zabezpieczy produkty w transporcie – tektura.

Dlaczego tektura arkusze?

Ogromną zaletą tektury w arkuszach jest ekologiczność. Obecnie coraz więcej mówi się o spustoszeniu, jakie w środowisku robi plastik. Warto ograniczać jego użycie, zwłaszcza tam, gdzie możemy łatwo korzystać z ekologicznych zamienników. Tektura arkusze rozkłada się w środowisku o wiele krócej niż plastik, ale przede wszystkim łatwo poddaje się recyklingowi. Ponadto opakowań z tektury możemy bez problemu wielokrotnie używać.

Tekstura falista producent zapewnia trwałość

W zależności od potrzeb, produkuje się tekturowe arkusze o różnej trwałości. Podstawowym kryterium jest tutaj waga pakowanego produktu. W zależności od ciężaru stosuje się tekturę o różnej gęstości. Bardziej wytrzymałe są arkusze o gramaturze około 500 gramów. Dla lżejszych produktów stosuje się arkusze tektury o gramaturze ok. 360.

Tektura falista – właściwości

W transporcie często stosowana jest tektura falista producent wytwarza ją poprzez sklejenie kilku warstw masy papierniczej, a środkowa warstwa jest falowana. Najczęściej tektura falista w arkuszach ma trzy lub pięć warstw. Falowana warstwa usztywnia karton, dzięki czemu tektura falista świetnie sprawdza się do produkcji opakowań zbiorczych.

Tektura falista w arkuszach może mieć różną grubość. Ma na to wpływ ilość sklejonych warstw oraz typ zastosowanej fali. Podstawowe rodzaje fal to B, C i E, które można ze sobą łączyć w produkcji tektury sztywnej, o bardzo wysokiej trwałości.

Tektura falista producent stosuje dodatki

Aby zapewnić większą trwałość tektury, arkusze mogą być dodatkowo wzmacniane dodatkami chemicznymi. Pozwala to na uzyskanie opakowań odpornych na mróz czy wilgoć. Tekturę przeznaczoną do kontaktu z żywnością pokrywa się atestowanymi powłokami.

Tektura jest łatwo dostępna w konkurencyjnych cenach. Szeroki zakres zastosowania tektury w arkuszach, jej ekologiczność i bezpieczeństwo dla środowiska to niezaprzeczalne atuty tego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here