Dłonie są wizytówką każdej osoby. Niestety wiele osób o tym zapomina i nie przywiązuje uwagi od właściwej pielęgnacji skóry dłoni. Pamiętajmy o tym, że upływ czasu najczęściej jest widoczny na skórze twarzy, szyi oraz właśnie na dłoniach. A wystarczy kilka prostych elementów codziennej rutyny, żeby cieszyć się zadbanymi dłońmi przez lata.

Jak starzeją się dłonie?

Dłonie, podobnie jak reszta ciała, ulegają naturalnemu procesowi starzenia się. Do typowych zmian, które mogą wystąpić wraz z wiekiem, należą: mniejsza elastyczność skóry, przebarwienia skóry i plamy starcze, utrata tkanki tłuszczowej, poszerzanie się naczyń pojawienia się żylaków, zmniejszenie się elastyczności stawów, a także zmiany reumatyczne. Tempo starzenia się dłoni może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak genetyka, styl życia i ekspozycja na czynniki zewnętrzne: promieniowanie słoneczne i chemikalia. Pierwsze zmiany widoczne mogą być już przed 30.

Co szkodzi dłoniom?

Tempo starzenia się dłoni może się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak genetyka, styl życia i ekspozycja na czynniki zewnętrzne: promieniowanie słoneczne i chemikalia. Istotne są tu zwłaszcza elementy życia codziennego, które negatywnie wpływają na kondycje dłoni. Zmywanie naczyń bez rękawiczek ochronnych, kontakt z detergentami czy pomijanie kremu z filtrem podczas spędzania czasu na zewnątrz, a nawet brak odpowiedniej ochrony dla dłoni zimą to jedne z wielu zaniedbań, które drastycznie sprawiają, że skóra zaczyna się starzeć. Zachowanie zdrowego stylu życia, w tym odpowiednia pielęgnacja skóry dłoni, nawilżanie, unikanie długotrwałego narażenia na słońce i regularna aktywność fizyczna, może pomóc utrzymać zdrowe dłonie i opóźnić niektóre z tych zmian związanych ze starzeniem się.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji dłoni?

W utrzymaniu zdrowych i pięknych dłoni pomocne będą odpowiednio dobrane do potrzeb kosmetyki do pielęgnacji dłoni

  • Krem do rąk: Kremy do rąk są podstawowym produktem do nawilżania skóry dłoni. Wybieraj kremy, które są bogate w składniki nawilżające, takie jak gliceryna, masło shea, olejek jojoba lub witamina E.
  • Peeling do dłoni: Peelingi do dłoni pomagają usunąć martwe komórki skóry i złagodzić szorstkość.
  • Olejki do pielęgnacji paznokci i skórek: Aby utrzymać zdrowe paznokcie i skórki, warto używać olejków do pielęgnacji, wybieraj olejki bogate w witaminę E, które pomagają nawilżyć i wzmocnić paznokcie oraz złagodzić suche skórki wokół paznokci.
  • Maska do dłoni: Maski do dłoni to intensywne produkty nawilżające, które głęboko odżywiają skórę dłoni.
  • Krem do ochrony przeciwsłonecznej: Skóra dłoni jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego ważne jest stosowanie kremu do ochrony przeciwsłonecznej o odpowiednim SPF. Wybieraj kremy, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Pamiętaj, aby nakładać krem na dłonie regularnie, zwłaszcza gdy spędzasz czas na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here