Medycyna estetyczna oraz wysoko wyspecjalizowana kosmetologia to gałęzie coraz prężniej rozwijające się na rynku. Zabiegi upiększające zyskują popularność zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Z każdą chwilą przybywa nowych rozwiązań i zabiegów, oferujących zachowanie na dłużej zdrowej, młodo wyglądającej skóry.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to obecnie jeden z czołowych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące metodę nakłuwania i wprowadzania pod skórę substancji aktywnych. Zabieg skutecznie odmłodzi, ujędrni, rozjaśni oraz zregeneruje skórę. Ponadto jest naprawdę bezpieczny.

Do czego służy Dermapen?

Jednym z najlepszych narzędzi do przeprowadzenia mezoterapii jest właśnie Dermapen. Wyglądem przypomina długopis, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Wykorzystuje on ruch pulsujący zastawu igieł do nakłuwania skóry i wprowadzenia w ten sposób określonych substancji aktywnych. Dodatkowo działanie to pobudza komórki do regeneracji. Wskazaniem do zabiegu są wszelkie problemy skórne, takie jak: blizny, zmarszczki, rozstępy i zwiotczała skóra.

Na czym polega zabieg Dermapen?

Za pomocą urządzenia zaopatrzonego w zestaw igieł, osoba wykonująca zabieg ustala odpowiednią, indywidualnie dopasowaną głębokość nakłuwania i w automatyczny sposób wykonuje mikronakłucia w obrębie leczonej strefy. Wymienność igieł gwarantuje sterylność, a mała inwazyjność zabiegu zapewnia szybkie gojenie i minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Czym są kartridże do Dermapena?

Kartridż do Dermapen to wymienna głowica zawierająca określoną ilość igiełek. Kartridże do dermapena – kup online – dostępne są zestawach z 1, 3, 9, 12 lub 36 sztuk. W zależności od liczby, może on być dedykowany do konkretnego typu zabiegu. Znajdziemy kartridże dedykowane między innymi usuwaniu blizn, odżywianiu skóry, usuwaniu przebarwień czy nawilżaniu.

Czy można wykonywać mezoterapię w domu?

Na rynku znajdziemy sporo urządzeń dedykowanych samodzielnemu wykorzystaniu w domu. Specjaliści ostrzegają jednak, by z tym uważać. Zabieg wykonany przez wysoko wykwalifikowany personel z wykorzystaniem odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu (np. Dermopena) gwarantuje skuteczny i wyczekiwany efekt. Nakłucie skóry w nieodpowiedni sposób (bez zachowania sterylności, z użyciem igieł o złej długości lub ze złego materiału, wykonując nakłuwanie w nieprawidłowy sposób), może doprowadzić do jej zniszczenia, a nawet wdania się infekcji. Lepiej zatem oddać się w ręce specjalisty, niż działać na własną rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here