We współczesnym budownictwie dużą uwagę zwraca się na energooszczędność stawianych budynków. Prawie każdy nowy budynek jest ocieplony od zewnątrz. Stosuje się w tym celu styropian lub wełnę mineralną. To pierwsze rozwiązanie jest tańsze, jednak nie brakuje zwolenników tego drugiego. Uważają oni, że warto dopłacić do wełny mineralnej, ponieważ zapewnia ona lepszą izolację. Ocieplenie budynku sprawia, że zimą zużywa się mniej energii na jego ogrzanie. Wygenerowane przez kaloryfery ciepło nie ucieka przez mury i zostaje wewnątrz.

Z kolei latem, podczas upałów budynek nie nagrzewa się tak szybko. Sprawia, to że w takim budynku jest przyjemniej i upały nie są takie dokuczliwe. Duże znaczenie w odpowiedniej izolacji mają również okna. Dlatego współczesne okna są bardzo szczelne i zawierają dwie warstwy szkła. Zalety dobrej izolacji budynków szybko zostały zauważone. Największą zaletą okazały się bardzo niskie rachunki za ogrzewanie w porównaniu do budynków nieocieplonych. Z tego powodu zaczęto również modernizować stare bloki i kamienice. Na stare mury położono izolacyjne warstwy styropianu lub wełny i przykryto je nowym tynkiem. Dzięki stare budynki stały się bardziej energooszczędne i znacznie lepiej wyglądały z zewnątrz.

Montaż paneli fotowoltaicznych

Nowym trendem w budownictwie są panele fotowoltaiczne. Zamieniają one energię słoneczną w elektryczną. Coraz więcej osób zauważa zalety inwestycji w fotowoltaikę. Stają się one coraz bardziej popularne. Wiele wskazuje na to, że montowanie instalacji fotowoltaicznych stanie się równie powszechne jak ocieplanie budynków. Połączenie tych dwóch metod spowoduje ogromne obniżenie miesięcznych opłat za prąd i gaz.

Ciekawe rozwiązania znajdziemy na stronie fotowoltaika na oferteo.pl. Dowiemy się tam jakie panele fotowoltaiczne będą najlepsze dla danego budynku, jaki będzie koszt całej instalacji i po jakim czasie się ona zwróci. Znajdziemy też informację o dofinansowaniach na panele słoneczne i otrzymamy pomoc w ich uzyskaniu. Dzięki temu już po kliku latach od zamontowania instalacji będziemy mogli korzystać z darmowego prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here