Zawory kulowe to jeden z najważniejszych elementów każdej instalacji pneumatycznej czy wodnej. Cechują się prostą konstrukcją oraz są solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Posiadają bardzo wiele rozmiarów i sposobów montażu, dzięki czemu bez problemów można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Firma Pneumat System, lider w branży pneumatyki, posiada w swojej ofercie zarówno zawory kołnierzowe kulowe, zawory klapowe, cewki do elektrozaworów, manometry, sprężarki, kompresory, zbiorniki ciśnieniowe, pompy próżniowe, pistolety natryskowe, pneumatyczne szlifierki kątowe, dmuchawy do ścieków, gwintownice pneumatyczne, młoty wyburzeniowe i wiele innych.

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w dużej mierze bazują właśnie na systemach pneumatycznych – jest to ogromna oszczędność energii, a więc znaczne ograniczenie kosztów. Przemysłowe instalacje pneumatyczne wymagają zastosowania wysokiej jakości armatury odcinającej.

zawory

Zawory trójdzielne

Jednym z najważniejszych elementów jest zawór trójdrożny. Kulowe zawory trójdrożne mają bardzo szerokie zastosowanie w zróżnicowanych typach rurociągów (m.in. spożywczych, wodnych, farmaceutycznych, stoczniowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, naftowych, chemicznych, energetycznych, hutniczych) – sprawdzają się zarówno przy korozyjnych jak i niekorozyjnych cieczach oraz gazach, z wyłączeniem pary i próżni. W tej kategorii znajduje się kilkadziesiąt różnych produktów spełniających wszelkie normy jakościowe.

Zawory czerpalne

Kolejnym istotnym komponentem jest zawór czerpalny. Kulowe zawory czerpalne muszą być wytrzymałe na wysokie ciśnienie oraz na niskie temperatury. Przy instalacjach do wody pitnej warto np. wybrać zawory antyzamarzaniowe. Zawory są wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu niklowanego. Niektóre ich elementy mogą być ze stopu aluminium (np. rączki).

Zawory czerpalne

Zawory kulowe

Wybierając zawór kulowy ze sklepu pneumat.com.pl z pewnością znajdziesz produkty dobrze dopasowane do konkretnej instalacji. Zawory mogą być sterowane ręcznie, pneumatycznie oraz elektrycznie. Dobierane są do rodzaju i wielkości przyłącza, do typu medium, jego ciśnienia i temperatury. Wszelkie informacje na temat danego produktu znajdują się w tabeli zależności na karcie zaworu.

Najlepsze zawory kulowe

W zakładce „Centrum Wiedzy” znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz cenne wskazówki dotyczące produktów, ich zastosowań, sposobu montażu w zależności od rodzaju instalacji. Dostępny jest również prosty konfigurator, dzięki któremu z łatwością można stworzyć i zamówić produkt spełniający indywidualne kryteria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here