Piękne, błyszczące i zadbane paznokcie dopełniają każdą stylizację. Do wyboru jest wiele rodzajów manicure – m.in. hybrydowy, żelowy, japoński lub tytanowy. Poznajmy je bliżej, a także ich zalety i wady.

Idealny manicure – idealne paznokcie

Wybierając dla siebie rodzaj manicure, warto skonsultować się ze stylistką, która doradzi, który będzie najlepszy dla Twoich paznokci i zapewni najlepszy efekt. Dłonie są wizytówką każdej z nas, dlatego warto o nie regularnie dbać.

Manicure biologiczny

Częstym wyborem jest m.in. manicure biologiczny, który zapewnia efekt w pełni naturalnych paznokci. Polega na starannym przycięciu i opiłowaniu płytki, usunięciu lub odsunięciu skórek, wypolerowaniu paznokci i aplikacji dobrej jakości odżywki. Zabieg przeprowadza się  bez wykorzystania metalowych narzędzi – efektem są piękne i zadbane dłonie. Wiele zabiegów manicure ma na celu zadbanie o naturalny i zdrowy wygląd płytki paznokci, ale też poprawę ich ogólnej kondycji – jednym z nich jest właśnie manicure biologiczny.

Paznokcie i lakiery hybrydowe

Na co dzień i na specjalne okazje rosnącą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Przygotowanie zadbanych i pięknych paznokci jest bardzo łatwe – można je wykonać samodzielnie albo wybrać się do stylistki paznokci. Lakiery hybrydowe są trwałe i zapewniają długotrwały efekt – utrzymują się około trzech tygodni. Atutem są niezwykle głębokie kolory i wyjątkowy blask oraz odporność na odpryski, pęknięcia czy ścieranie.

Manicure japoński

To sposób na wyjątkowe odżywianie płytek paznokci, ich regenerację oraz nawilżenie.  Wmasowuje się odżywiającą pastę w płytkę paznokcia, a potem puder, który ma zatrzymać odżywcze substancji, dodać blasku i gładkości. Warto wykonać go od czasu do czasu jako alternatywę dla żelu czy hybrydy.

Manicure żelowy

Niemal tak popularny jak lakiery hybrydowe jest też manicure żelowy – określa się go również jako modelowanie paznokci. Lakier żelowy można nałożyć na naturalną płytkę lub na tipsach. To również sprawdzona i często stosowana metoda przedłużania paznokci i nadania im pożądanego kształtu.

Manicure tytanowy

Jeśli jednak chcemy odstawić na chwilę lakier żelowy czy hybrydowy i zrobić sobie przerwę, można wykonać manicure tytanowy – idealny dla paznokci słabych. Sprawdzi się jako alternatywa dla hybrydy – wzmacnia zniszczoną i cienką płytkę.

Na paznokcie nakłada się specjalny puder zawierający dwutlenek tytanu. Pod wpływem powietrza warstwa twardnieje. Manicure tytanowy słynie nie tylko jako ładny i trwały, ale przede wszystkim również bezpieczny dla skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here