Stosowanie różnego rodzaju płynów i preparatów do dezynfekcji jest niezbędne zawsze wtedy, kiedy chcesz zabezpieczyć dane miejsce przed niebezpiecznymi chorobami. Grzyby, wirusy i drobnoustroje chorobotwórcze są bowiem obecne na różnych przedmiotach i powierzchniach, a następnie przenoszą się na osoby, które ich dotykały. Jak skutecznie się ich pozbyć, chroniąc zdrowie swoje i innych osób?

Szybka i dokładna dezynfekcja rąk

Dezynfekcję rąk należy przeprowadzać po każdym przyjściu do domu, podczas wejścia i przy wychodzeniu ze sklepów, pracy, szkoły oraz wszelkich publicznych miejsc. Jest to niezbędne dla profilaktyki wielu groźnych chorób, dlatego każde z wymienionych miejsc powinno posiadać odpowiedni zapas płynu do dezynfekcji rąk (sama woda z mydłem nie będzie wystarczająca). Jak wybrać najlepszy? Pierwszą podstawową sprawą, jest kwestia stężenia alkoholu. Im wyższe, tym będzie skuteczniejszy. Optymalna wysokość takiego stężenia powinna wynosić ponad 70 proc. Dobrze też, żeby płyn zawierał w swoim składzie glicerynę (zapobiegnie wysuszaniu rąk) oraz posiadał przyjemny zapach. Właśnie takie, specjalistyczne preparaty oferuje https://czystyszop.pl/11-dezynfekcja, gdzie dodatkowo są one dostępne w dużych pojemnościach.

Klamki, poręcze, blaty – siedlisko bakterii

W płyny o wysokiej wydajności i skuteczności powinny zaopatrywać się wszelkie miejsca, gdzie używa się sporo tego typu specyfików. A są to przede wszystkim sklepy, instytucje oświatowe oraz urzędy. Mogą być przydatne również w domach, gdzie dezynfekcja też jest obecnie bardzo ważna. Poza odkażaniem dłoni, należy regularnie dezynfekować m.in. klamki, poręcze, blaty stołów czy klawiaturę od komputera. W sklepie CzystySzop.pl można zaś znaleźć zarówno środki do dezynfekcji rąk, jak i powierzchni. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te z atomizerem, które są bardzo wygodne i szybkie w użyciu. I najważniejsze – należy stosować je zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, co gwarantuje ich maksymalną skuteczność. Z takimi preparatami można czuć się bezpiecznie, dlatego najlepiej od razu zaopatrzyć się w ich większą ilość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here