Miłośnik survivalu jest przygotowany na każdą okazję. W jego domu znajdziesz mnóstwo praktycznego sprzętu, rozmaitych gadżetów i akcesoriów, które sprawiają, że nawet zwykła wycieczka może się przerodzić w prawdziwą przygodę!

Od tegorocznych walentynek dzielą nas już tylko dni, dlatego to ostatni moment, aby znaleźć ciekawy prezent dla miłośnika survivalu. Na co warto postawić, a przede wszystkim, w jaki sposób dobierać podarunek dla takiej osoby?

Multitool – uniwersalne narzędzie dla każdego

Wśród miłośników survivalu są osoby, które chętnie wybierają się w odległe i dzikie rejony, a także ci, którzy stawiają na odmianę bushcraftu. Niezależnie jednak od ulubionej formy spędzania wolnego czasu, nie obejdą się oni bez wielu przydatnych i praktycznych narzędzi. Jednym z nich jest multitool, który doskonale nadaje się na prezent dla każdego miłośnika spędzania czasu na łonie natury, nie tylko wśród popularnych i lubianych ośrodków turystycznych.

Multitool pod względem funkcjonalności przypomina scyzoryk, ale różni się rozmiarami oraz możliwościami zastosowania. Przede wszystkim jest większy i cięższy, najczęściej bazuje na stalowych elementach, które gwarantują narzędziu odporność na uszkodzenia, a także wytrzymałość.

Bazę multitoola stanowią kombinerki, które zostają obudowane rozmaitymi narzędziami. Ich liczba czy rodzaj zależą od tego, jakiego typu i jak bardzo rozbudowany multitool wybierzemy. Najczęściej dostępne będą tu drobne narzędzia, takie jak pilnik, nóż, śrubokręt, otwieracz, a nawet klucze nasadowe. Narzędzie to świetnie nadaje się na prezent dla każdego survivalowca, osoby uprawiającej bushcraft, ale i tej, która wybiera klasyczne biwakowanie.

Metalowa karta przeżycia – w formacie karty kredytowej

Bardzo praktyczny i przydatny gadżet to metalowa karta przeżycia, którą można zakupić na stronie https://karaluch.com.pl/. Jej format jest taki sam jak klasycznej karty kredytowej. Dzięki temu gadżet ten można zmieścić nawet w portfelu!

Karta przeżycia, nazywana zamiennie kartą przetrwania lub kartą survivalową, to świetny pomysł na drobny, niedrogi, za to bardzo funkcjonalny prezent walentynkowy. Znajdujemy w niej aż 11 przydatnych funkcji, a to oznacza, że za pomocą tej karty można m.in. ciąć, otwierać puszki i butelki, odkręcać śruby, piłować i nie tylko. Taka karta kupowana jest wraz z etui, które zabezpiecza przed np. przypadkowym pocięciem portfela czy torebki, w której karta przetrwania zostaje umieszczona.

Produkty do pozyskiwania czystej wody

Survivalowiec, biwakowicz, a także miłośnik bushcraftu ucieszy się z produktów, które pozwalają na pozyskanie czystej wody. Może to być specjalny filtr, dzięki któremu można pić wodę bezpośrednio z napotkanego na drodze źródła. Do wyboru są także tabletki do uzdatniania wody, które wystarczy wrzucić do pojemnika z wodą pobraną z rzeki, jeziora, a nawet kałuży, by w krótkim czasie oczyścić ją z chorobotwórczych drobnoustrojów.

Choć walentynki kojarzą się z czerwoną barwą i wszechobecnymi symbolami miłości, w tym sercami, podarunek na tę okazję nie musi być klasyczny i nawiązujący do najbardziej charakterystycznych symboli. Najważniejsze, aby prezent sprawił przyjemność obdarowywanej osobie, a gdy jest nią ktoś, kto regularnie oddaje się pasji survivalu, powyższe propozycje będą strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here