Witaminy i suplementy dla psów

0
614

Coraz więcej wiemy na temat zdrowia psów, w tym psich chorób i dolegliwości. Tak jak u człowieka, niektórym schorzeniom można przeciwdziałać, a niektóre jedynie trochę zaleczyć. W obu sytuacjach pomagamy zwierzęciu zlikwidować lub zmniejszyć uczucie bólu lub dyskomfortu. Suplementacja psów ma zatem ogromny wpływ na ich rozwój i dobrostan. I chodzi tutaj zarówno o młode psy, jak i te w wieku dojrzałym. Należy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie przeczytać wskazania i przeciwwskazania znajdujące się na ulotce.

Witaminy i suplementy na psie choroby

Katalog psich chorób niestety jest całkiem spory. Czworonogi mogą cierpieć, między innymi, na:

  • schorzenia kardiologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • alergię,
  • niewydolność nerek,
  • choroby układu pokarmowego,
  • bóle stawów,
  • stres,
  • choroby skóry.

We wszystkich tych przypadkach należy oczywiście kontaktować się z weterynarzem, który zazwyczaj zleci leczenie farmakologiczne. W sprzedaży dostępne są także różnego typu suplementy dla psów, które dedykowane są na psie kłopoty ze zdrowiem.

W przypadku chorób serca i układu krążenia podaje się środki zawierające L-karnitynę, taurynę, koenzym Q10, witaminę E, witaminę B12 (np. tabletki CardioVet, Vetfood Cardioforce). W przypadku chorób nowotworowych bardzo ważne jest dbanie o odporność psa. Warto wtedy podawać Vetfood Immunactiv lub Vetfood Premium w saszetkach. Z kolei na alergię zalecane są suplementy z biotyną i cynkiem (np. Ariovital) lub kwercetyną, spiruliną, czarnuszką, witaminą C, Witaminą B6 i kwasem pantotenowym (np. Dolvit Allergy Canis).

Na niewydolność nerek weterynarze przepisują zazwyczaj RenalVet, ChitoFos, Pronefra lub Urinoveg. W chorobach układu pokarmowego sprawdzają się produkty wspierające właściwą florę bakteryjną (np. Vetfood Flora Balance, Dolvit Probiotic). Szczególnie w przypadku dużych czworonogów, warto zaopatrzyć się w suplementy dla psa na stawy (np. Arthrovet HA Complex, Arthrodol canis, Hyalutidin DC). Aby ograniczyć odczucie stresu u psa, można kupić takie uspakajające środki jak: KalmVet, Dolvit Calm, Relaxer Vet Plus). Natomiast na sierść i skórę godne polecenie są, m.in. Dermafit Dog, Gammolen, Megaderm.

Witaminy dla szczeniąt i psów rosnących

Młode psy potrzebują naszej szczególnej opieki. To, jak będziemy o nie dbać w tym okresie, będzie miało bowiem swoje konsekwencje w ich wieku dorosłym. Z całą pewnością godne uwagi są suplementy zawierające w nazwie Junior. Mamy wtedy pewność, że skład został opracowany właśnie z myślą o potrzebach młodych czworonogów.

Na przykład, Dolvit Junior, pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu, gwarantuje zdrową skórę i sierść psa oraz sprawia, że układ kostny i zęby rozwijają się w sposób prawidłowy. Podobne działanie posiada też Multical Canis Mini. W przypadku, gdy psia matka nie może właściwie karmić wszystkich maluchów, to warto podać im Dolmilk Puppy.

Suplementy na koprofagię

Właściciele psów mogą mieć również pewne problemy z różnymi psimi zachowaniami. Jednym z najbardziej dokuczliwych jest koprofagia, czyli zjadanie psich odchodów. Sprawdzonym rozwiązaniem w tej kwestii są preparaty z serii Dolvit Cayenne. Zawierają one starannie dobrane składniki (witaminy, minerały, enzymy, probiotyki), których niedobór może doprowadzić do zjadania kału.

Wszystkie wymienione witaminy i suplementy można zakupić w sklepie Petcentrum.pl. Na stronie sprzedawcy publikowane są także ciekawe porady weterynaryjne na temat żywienia i suplementacji psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here