Nieograniczony dostęp do Internetu sprawił, że coraz chętniej robimy zakupy online. Zwłaszcza, że w sieci kupić można niemal wszystko, począwszy od odzieży, przez produkty spożywcze, dekoracyjne, po sprzęt RTV i AGD. Coraz więcej osób kupuje online również opał. Sprawdźmy dlaczego warto kupować ekogroszek przez Internet i czy jest to opcja dla każdego.

Kupując ekogroszek online oszczędzasz

W Internecie jest taniej i to jest fakt, z którym trudno dyskutować. Niższe ceny wynikają z mniejszych kosztów utrzymania sklepu internetowego, co przekłada się na mniejszą marżę. Lokalne składy współpracują najczęściej z większą ilością pośredników, którzy doliczają swoje koszty, co z kolei podnosi ostateczną cenę produktu.

W efekcie cena za tonę ekogroszku w sklepie internetowym może być od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych niższa, niż w tradycyjnym składzie. Kupując kilka ton opału na cały sezon grzewczy różnica będzie odczuwalna dla domowego budżetu.

Na korzyść klientów działa również fakt, że internetowych sklepów z ekogroszkiem cały czas przybywa. Rosnąca konkurencja sprawia, że sprzedawcy walczą o klientów, przyciągając ich nie tylko niższymi cenami, ale i atrakcyjnymi promocjami.

Oszczędzasz czas i koszty dostawy

Darmowa dostawa to obecnie standard niemal we wszystkich sklepach internetowych z opałem. Pozwala klientom oszczędzać czas i koszty. Kupując w lokalnym składzie klient sam musi zorganizować transport opału, co często wiąże się z koniecznością wynajęcia i opłacenia przyczepki. Zamawiając ekogroszek online wystarczy wybrać odpowiedni opał, ilość, opłacić zamówienie i spokojnie czekać na dostawę wprost pod drzwi.

W Internecie łatwiej znaleźć ekogroszek dobrej jakości

Cena jest bardzo ważna, ale nie powinna być kluczowym parametrem branym pod uwagę przy zakupie ekogroszku. Zwracając uwagę wyłącznie na ten parametr, narażasz się na kupno słabej jakości opału, który nie spełni wymagań grzewczych. Tani ekogroszek to najczęściej paliwo o niskiej kaloryczności, zanieczyszczone, o wysokim stopniu wilgotności. Nie tylko gorzej się pali, dając mniej ciepła, ale również emituje więcej szkodliwych substancji.

Im lepsze parametry ekogroszku tym wyższa cena, ale i bardziej wydajne i efektywne spalanie. Dlatego kupując dobry ekogroszek nie tylko kupujesz ekonomiczne, ale również przysłużysz się środowisku.

Jak poznać dobry ekogroszek

Wartość energetyczna – zwana też kalorycznością, to ilość energii jaką można pozyskać z danego paliwa. Im wyższa wartość tym więcej ciepła podczas spalania i mniejsze zużycie. Dobry ekogroszek to ten o kaloryczności nie mniejszej niż 23 MJ/kg.

Wilgotność – zawartość wody wpływa na wydajność i ekologiczne spalanie. Gdy jest jej za dużo, energia zostaje zmarnowana na podgrzanie i odparowanie wody, zamiast na ogrzanie pomieszczeń. Ciepła jest mniej, za to rośnie zużycie. Bezpieczna wilgotność nie powinna przekroczyć 10%.

Zawartość siarki – ilość tego pierwiastka, przekraczająca 0,6% to nie tylko mniej ekologiczne spalanie, ale również ryzyko uszkodzenia kotła.

Zawartość popiołu – zawartość popiołu poniżej 10% zapewnia mniej odpadu, który trzeba oczyścić i zutylizować.

Wskazane parametry powinny być ogólnie dostępne dla klientów. W praktyce sprzedawcy rzadko kiedy pokazują certyfikaty poświadczające jakość opału, tłumacząc się brakiem czasu i długimi kolejkami. Często oferują słaby i drogi ekogroszek, wiedząc, że część osób, zmuszona pierwszymi przymrozkami i tak go kupi.

Kupując online znacznie łatwiej jest znaleźć dobry ekogroszek w dobrej cenie. Parametry opału są szczegółowo opisane na stronie z produktem. Można bez pośpiechu i wnikliwie sprawdzić wszystkie informacje i właściwości. Bez wychodzenia z domu, w kilkanaście minut można porównać oferty z kilku sklepów, wybierając tą najatrakcyjniejszą. Jeśli w jednym sklepie cena jest za wysoka, można przejść do innego.

W Internecie kupisz ekogroszek szybko, wygodnie i bez kolejki

Możliwość zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu to jedna z największych zalet sklepów online. Zwłaszcza dla osób, które nie mają auta, prawa jazdy, albo cenią wygodę i oszczędność czasu. Kupując online zamówienie można złożyć w dowolnym momencie, również wtedy gdy sklep „nie pracuje”. To daje dużą swobodę i możliwość robienia zakupów w dowolnym dla klienta czasie.

Kupując opał online można oszczędzić czas na jeżdżenie od składu do składu i stanie w długich kolejkach, które zwłaszcza na początku sezonu są bardzo uciążliwe. Samo złożenie zamówienia przez Internet zajmie zaledwie kilkanaście minut.

Zakupy w sieci są proste bezpieczne

Wiele osób, zwłaszcza starszych, wciąż obawia się czy poradzą sobie ze złożeniem zamówienia przez Internet. Niepotrzebnie. Cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny. Dla pewności przy pierwszym zamówieniu można poprosić o pomoc kogoś bliskiego z rodziny. Całe zamówienie sprowadza się do zaledwie kilku prostych kroków, z którymi poradzi sobie każdy. Zawsze można też skorzystać z pomocy obsługi sklepu, która podpowie jak krok po kroku zrealizować zamówienie.

W sklepie online często kontakt ze sprzedawcą jest lepszy niż w stacjonarnym skupie

Wiele osób rezygnuje z zakupów online, ponieważ preferuje osobisty kontakt ze sprzedawcą. W praktyce w lokalnych składach nie zawsze jest czas by porozmawiać, zwłaszcza przy dużej ilości czekających w kolejce klientów. Kupując opał online również można skorzystać z pomocy sprzedawcy – co prawda nie osobiście, ale mailowo, telefonicznie lub za pośrednictwem czatu. W ten sposób można uzyskać pomoc przy wyborze rodzaju opału, jego ilości, doborze urządzenia grzewczego.

Kluczowe jest znalezienie godnego zaufania sklepu, oferującego dobry ekogroszek w atrakcyjnej cenie.          

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku online?

Przede wszystkim warto sprawdzić asortyment i parametry opału. Jeśli są jasno podane na stronie to znaczy, że sprzedawca nie ma nic do ukrycia. Podobnie jeśli zamieszczone są opinie innych użytkowników, co do obsługi, a także asortymentu. Można również dopytać o ewentualne koszty dodatkowe – jak transport czy rozładunek.

Szukając sklepu online z ekogroszkiem warto odwiedź stronę https://grzejemnieto.pl/. Znajdziesz tu wysokiej jakości opał, w atrakcyjnej cenie, z możliwością skorzystania z ciekawych promocji. Parametry produktów są szczegółowo opisane, pod każdym z nich można też znaleźć opinie innych klientów. Sklep oferuje darmową dostawę na terenie całego kraju i fachową pomoc przy wyborze rodzaju opału i urządzenia grzewczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here