Portali, blogów oraz innych stron internetowych, które prezentują kody rabatowe do sklepów online jest coraz więcej. Wynika to z rosnących potrzeb konsumenckich oraz rozwoju rynku e-commerce. Wszyscy lubimy zniżki i promocje, a kody rabatowe umożliwiają nam zrobienie zakupów nieco taniej. Co jeszcze wpływa na fakt, że tak chętnie korzystamy z kodów rabatowych?

Popularność kuponów promocyjnych przyszła do Polski z Europy Zachodniej, gdzie od wielu lat kupujący chętnie z nich korzystają. Kod rabatowy to najczęściej krótki ciąg liter i/lub cyfr publikowany przez sklep internetowy organizujący zniżkę w określonym czasie. Taki kupon możemy pobrać ze sklepu internetowego, ze sklepu stacjonarnego,  usłyszeć w radiu lub znaleźć na specjalnym portalu poświęconym kodom rabatowym.  I to właśnie ten ostatni sposób najbardziej cenią konsumenci. Otrzymują bowiem w jednym miejscu tysiące kodów rabatowych do setek sklepów. Jest to zdecydowanie bardziej wygodne, niż szukanie zniżek „sklep po sklepie”.

Darmowe kody rabatowe

Dostępność do kodów rabatowych jest oczywiście darmowa. Konsument nie musi za nie zapłacić nic. Portale, które oczekują pieniędzy za udostępnienie takiego kodu nie są godne zaufania. Współpraca partnerska pomiędzy sklepem internetowym zwanym reklamodawcą, a portalem z kodami rabatowymi zwanym wydawcą zakłada nieodpłatne publikowanie kodów rabatowych. Zarabia na tym zarówno wydawca (prowizja za sprzedaż), jak i sklep internetowy, który sprzedaje produkt oraz zwiększa zasięg czy wzmacnia wizerunek. Działa tu zasada win-win, a kupujący w dodatku płaci mniej za produkt.

Zniżki sięgają nawet 80%

To co najbardziej podoba się użytkownikom w kodach rabatowych to oczywiście tańsze zakupy. Zdarzają się zniżki nawet do -80%, choć oczywiście najwięcej jest rabatów w wysokości 10-40%. Spójrzmy jak to funkcjonuje w praktyce. Zakupy z kodami rabatowymi opisuje Pani Marta, nowa klientka internetowego sklepu z butami.

Potrzebowałam kupić 2 pary solidnych butów na wiosnę, które nie rozkleją się po pierwszym sezonie. Chciałam sprawdzić jak działają kody rabatowe i czy faktycznie kupie dobry produkt w rozsądnej cenie. Znalazłam portal Rabatio.com, który w swoim portfolio ma setki sklepów z kuponami promocyjnymi , w tym całkiem sporo sklepów z obuwiem. Przeanalizowałam rabaty w około 10 sklepach z butami, co zajęło mi dosłownie 15 minut. Dzięki temu kwadransowi znalazłam interesującą mnie okazję i kupiłam markowe buty o 40% taniej. Gdybym nie weszła na Rabatio.com prawdopodobnie i tak kupiłabym te buty w innym sklepie, ale za 40% większą kwotę. Co ciekawe nigdy wcześniej nie kupowałam i nie brałam pod uwagę sklepu, który zaoferował mi tak dużą zniżkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here