Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Jak wiadomo – organizacja wesela powinna być tak samo ważna dla przyszłej panny młodej jak i pana młodego. Jednak często obowiązek ten spada jedynie na kobietę. Jak więc zorganizować wesele, by w dniu ślubu być pewnym, że wszystko poszło zgodnie z planem?

Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Jak wiadomo – organizacja wesela powinna być tak samo ważna dla przyszłej panny młodej jak i pana młodego. Jednak często obowiązek ten spada jedynie na kobietę. Jak więc zorganizować wesele, by w dniu ślubu być pewnym, że wszystko poszło zgodnie z planem? Od czego zacząć? Jak ustawić harmonogram organizacyjny, by o niczym nie zapomnieć? O czym pamiętać przy organizacji ślubu i wesela? Oto kilka przydatnych wskazówek. 

Samodzielna organizacja wesela – wyzwanie czy przyjemność? 

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcie. Coraz częściej w natłoku pracy i dodatkowych obowiązków życia codziennego, pary decydują się na pomoc konsultantów ślubnych i to w ich ręce oddają większość kwestii, związanych z weselem. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielną organizację wesela, warto wykonać listę zadań, która pozwoli ci o niczym nie zapomnieć w natłoku weselnych obowiązków. 

Wspólne ustalenie wizji ślubu i wesela to kluczowa kwestia w przygotowaniach. Jeśli macie odmienne oczekiwania lub preferencje co do sali czy innych kwestii, warto je przedyskutować przed przystąpieniem do przygotowań. Wówczas unikniecie niepotrzebnego stresu i konfliktów, które mogą przyprawiać przyszłych małżonków o ból głowy.  

Jak zorganizować wesele? 

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie daty ślubu i wesela, a następnie wybór zespołu bądź DJ-a oraz innych usługodawców. Fotografowie, kamerzyści, dekoratorzy – stwórz listę usługodawców oraz atrakcji weselnych. Następnie oszacuj budżet, jakim dysponujecie. Wówczas możesz zawęzić lub poszerzyć grono atrakcji, jakie planujecie na swoje przyjęcie. Kolejno wybierzcie świadków wesela. Powinny być to osoby wam bliskie, które czynnie, w miarę możliwości, włączą się w przygotowania. 

Kolejno warto ustalić inne ważne informacje: 

Organizacja wesela, mimo że wydaje się być trudna, często zbliża przyszłych małżonków oraz pokazuje, czy potrafią wspólnie podejmować decyzje i działać. Stroje, sala, dekoracje, muzyka i menu są ważne, jednak w natłoku przedślubnych obowiązków nie zapomnijcie o najważniejszym – w tym dniu to wy i wasza wzajemna miłość jesteście w centrum wydarzeń. To sama ceremonia zaślubin powinna być najważniejsza, a reszta powinna być jedynie dodatkiem. I jeszcze jedno – nawet jeśli nie wszystko wyjdzie idealnie, to i tak będzie wyjątkowo. Przecież to Wasze wesele! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here