Weekend w SPA to prezent, który od lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc pojawia się w ofercie coraz większej liczby hoteli. Który z nich wybrać na cel swojej romantycznej wycieczki? Czym się kierować, wybierając hotel ze SPA?

Postaw na romantyczny hotel

Jeśli weekend w SPA dla dwojga ma być sposobem na przyjemne spędzenie czasu we własnym towarzystwie, warto przede wszystkim skupić się na kameralnych hotelach. Chodzi zarówno o to, żeby nie wybierać obiektu z miejscami noclegowymi dla półtora tysiąca gości, jak i o to, żeby raczej w takim przypadku zrezygnować z hotelu w gwarnym centrum jednego z największych miast. Położone na uboczu nieco mniejsze hotele często po prostu zapewniają znacznie przyjemniejszą atmosferę. Są cichsze, rzadziej urządza się w nich głośne imprezy, a także łatwiej jest ich gestorom wygospodarować miejsce na przykład na romantyczne kolacje przy odświętnie nakrytym stole. Nieco spokojniejszą atmosferę łatwo też będzie wyczuć w samym SPA, gdzie personel będzie miał odrobinę większe możliwości, jeśli chodzi o personalizację zabiegów czy nawet dopasowanie ich godziny do pozostałych atrakcji w pakiecie.

Poszukaj najlepszego SPA

To może się wydawać oczywiste, ale warto zaznaczyć, że w poszukiwaniach trzeba jako jedno z najważniejszych kryteriów przyjąć jakość usług w strefie SPA. Przyjazny personel mający wysokie kwalifikacje, odpowiednio zbudowana oferta zabiegów, które można dopasować do własnych potrzeb czy chociażby możliwość dowolnego ustalenia godzin zabiegów to są atuty, które sprawią, że taki pobyt będzie źródłem doskonałego relaksu. Pewnym ułatwieniem może być wybranie terminu pobytu poza szczytem sezonu turystycznego. W przypadku pakietów weekendowych to jasne, że i tak pewnie będzie więcej ludzi, ale można też – jeśli grafik urlopów na to pozwala – przesunąć pobyt na dni powszednie, bo wtedy zwykle obłożenie jest nieco mniejsze.

Trzymaj się sprawdzonych opcji

Dla naprawdę wielu gości idealnym wyborem będzie odwiedzenie znanych już SPA. Romantyczne weekendy znacznie łatwiej jest zaplanować, jeśli nie trzeba poznawać hotelu od nowa. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się przynajmniej raz do roku przyjechać dokładnie do tego samego hotelu ze SPA, przynajmniej jeśli chodzi o pobyty romantyczne, których celem nie jest zobaczenie jak największego kawałka Polski, tylko pełne odprężenie. Z drugiej strony – po jakimś czasie warto też przejrzeć nowe propozycje, bo w ostatnich latach powstało lub zostało zmodernizowanych naprawdę wiele ośrodków, które poziomem usług w SPA biją na głowę wyznaczone wcześniej standardy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here