Współczesna kobieta to osoba, która świadomie dba o swój wygląd. To kobieta pewna siebie, niezależna, spełniona zawodowo. Aparycja jest tu istotna, dlatego dbamy o kondycję naszego ciała. Szczególnie zwracamy uwagę na skórę twarzy. Nasza skóra z wiekiem traci swoją sprężystość. Pierwszym objawem starzenia się skóry są „kurze łapki”- zmarszczki mimiczne pojawiające się w okolicach oczu.

Czym są kurze łapki i jak powstają?

Kurze łapki są to zmarszczki układające się promieniście (przypominające wizualnie łapki kury) w zewnętrznych kącikach oczu. Nazywane bywają liniami charakteru i uśmiechu. Powstają dlatego, że skóra wokół oka jest cienka i delikatna. Odpowiedzialny za ten estetyczny mankament jest mięsień okrężny oka, który stale pracuje kiedy uśmiechamy się i mrużymy oczy. Kurze łapki pojawiają się już po dwudziestym piątym roku życia. Wpływ na ich intensywność ma wiek, geny, sposób pielęgnacji skóry. Na te dwa czynniki nie mamy wpływu, ale na trzeci czynnik, czyli pielęgnację skóry, możemy wprowadzić różne działania.

Podstawą jest intensywna pielęgnacja wrażliwej skóry okolic oczu. Musimy pamiętać o dokładnym demakijażu. Należy stosować kosmetyki, które nie podrażniają i nie alergizują oczu. Na początku możemy zastosować domowe sposoby tj.: stosowanie okładów z wywaru herbaty, maseczki ogórkowe. Bardzo ważne jest stosowanie kremów pod oczy, które nawilżają skórę i pozwalają jej na dłużej zachować sprężystość. W następnym etapie z pomocą przyjdą nam gabinety medycyny estetycznej. Jednym z nich jest gabinet wrosinski.pl. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi na te przypadłości, które pomagają je zniwelować. Zabiegi na kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne polegają na osłabieniu funkcji okrężnej mięśnia oka i poprawie napięcia skóry wokół oka.

Botoks – to zabieg wstrzyknięcia w skórę okolic oka toksyny botulinowej. Substancja ta hamuje nadreaktywność mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek wokół oczu.
Pelleve to zabieg z zastosowaniem urządzenia emitującego energię o częstotliwości fal radiowych (RF). Jest to przyjemny, bezinwazyjny zabieg. Służy modelowaniu owalu twarzy, likwiduje luźną skórę w okolicach powiek, wyraźnie spłyca zmarszczki.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego tzw. resurfacing okolicy oka. Skóra jest w sposób kontrolowany podgrzewana. Wynikiem czego jest zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Skutkuje to jej ujędrnieniem. Kolejny zabieg to dermapen. Zastosowanie tego urządzenia wykorzystuje się w mezoterapii mikroigłowej. Skóra jest nakłuwana. Pulsujące igły dostarczają do naskórka substancje, które intensywnie stymulują fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za jej sprężystość i elastyczność).

Kolejnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Preparat ten spłyca zmarszczki i rozjaśnia skórę wokół oczu. Wszystkie te zabiegi wykonują wykwalifikowani specjaliści.

Bogata gama zabiegów w zakresie zachowania „młodego wyglądu” to doskonała oferta dla kobiet, które chcą zachować swoja atrakcyjność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here