Dobór elementów armatury wodociągowej

0
726

Armatura wodociągowa jest ważnym elementem każdej inwestycji, niezależnie jej rozmiaru. Bez instalacji wodnych i kanalizacyjnych nie jest możliwe codzienne korzystanie z podstawowych urządzeń w każdym domu. Podczas dobierania poszczególnych elementów armatury trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Właściwości elementów instalacji

Do budowy sieci wodociągowych muszą być używane produkty spełniające warunki dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Wykorzystywane materiały służą do uzdatniania i dostarczania wody do odbiorców, dlatego muszą mieć stosowne świadectwa PZH potwierdzające brak negatywnego wpływu na organizm człowieka.

Podczas doboru elementów, z których zbudowana jest instalacja, należy zwrócić uwagę na właściwości rur, ich podatność na uszkodzenia, obciążenia oraz wytrzymałość konstrukcyjną na ciśnienie wody. Inne istotne kwestie to łatwość montażu, możliwość przeprowadzania renowacji i wymiany elementów, maksymalna temperatura pracy, a także odporność na korozję.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Jakość elementów armatury wodociągowej na bezpośredni wpływ na możliwości techniczne wykonania przyłączy. Woda przepływająca w sieci musi spełniać wymagania związane z dopuszczeniem do spożycia. W związku z tym należy zachować odpowiednią szczelność instalacji. Do sieci nie mogą przenikać zanieczyszczenia z zewnątrz, jak również trzeba unikać problemów związanych z korozją rur, które zmieniają barwę wody i zwiększają zawartość żelaza.

Rozwiązania dla każdej inwestycji

Sprawdzone rozwiązania dla sieci wodociągowych zapewnia polski producent ANWOD. Firma ma w swojej ofercie wszystkie elementy niezbędne do budowy instalacji związanej z poborem wody. Wśród nich warto wymienić przyłącza, kształtki, włazy i teleskopy do kanalizacji, a także szereg akcesoriów wysokiej jakości.

Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://www.anwod.com.pl/, gdzie znajdziemy wytyczne dotyczące obsługi armatury wodociągowej oraz deklaracje właściwości użytkowych produktów. Odpowiednio dobrane elementy armatury wodociągowej oferowane przez ANWOD pozwalają na budowę kompletnej instalacji wodociągowej przy zachowaniu zgodności z potrzebami i oczekiwaniami inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here