Optyka myśliwska to ogólne pojęcie, pod którym kryją się różne akcesoria przydatne do obserwacji zwierzyny i namierzania jej podczas polowania. Dlatego dziś pragniemy zaproponować ci cztery podstawowe rodzaje akcesoriów, które mogą wspomóc twoje wypady do lasu: zarówno te myśliwskie, jak i te, podczas których skoncentrujesz się na podziwianiu okolicznej flory i fauny.

Lornetka

Lornetka to z całą pewnością niezastąpione akcesorium dla każdego miłośnika outdooru, niezależnie od tego, czy zamierza polować, czy raczej obserwować przyrodę. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku lornetka Vortex Vulture HD 10x56mm, która odznacza się doskonałą transmisją światła. Jest to szczególnie ważne, kiedy warunki pogodowe są gorsze lub kiedy obserwujemy okolicę podczas wschodu i zachodu słońca. Dzięki wysokiej transmisji światła pozwala na dostrzeżenie nawet najdalszych szczegółów w tych najbardziej wymagających godzinach.

Zaletą lornetki jest także solidne wykonanie i zastosowanie powłoki ArmorTek, która chroni ją przed wszelkimi zadrapaniami i uszkodzeniami.

Monokular

Jeśli nie jesteś entuzjastą lornetek, choćby dlatego, że wydają ci się za duże, możesz także sięgnąć po monokular Vortex Solo 10x25mm. Został on zaprojektowany specjalnie dla miłośników outdooru, którym zależy na kompaktowej wielkości urządzenia przy jednocześnie doskonałych właściwościach optycznych. Pozwala na obserwację przyrody za pomocą wysokiej jakości soczewek, które gwarantują jasny, czysty obraz. Jednocześnie to kompaktowe akcesorium jest bardzo odporne na działanie wody czy kurzu i nie wyślizguje się z rąk dzięki gumowej obudowie.

Luneta celownicza

Jeśli interesuje cię wielofunkcyjna optyka myśliwska, której będziesz mógł używać zarówno w czasie strzelania z wiatrówki, ASG czy z broni o małym kalibrze, z pewnością idealnym wyborem dla ciebie będzie luneta celownicza Vogler 3-9x40mm. Pozwala na powiększenie obrazu od 3 do 9 razy, co daje możliwość dobrego przybliżenia celu w zależności od naszych potrzeb. Co więcej, luneta ta jest wyposażona w trzy wersje celownika: siatkę mil-dot, siatkę balistyczną oraz krzyż 4A, co przekłada się na swobodną możliwość wyboru najlepiej dopasowanego celownika do twoich potrzeb.

Z kolei dla najbardziej zaawansowanych niezawodnym wyborem okaże się luneta celownicza Schmidt&Bender PM II 5-25×56 LP/MTC/LT, która odznacza się szerokim zakresem powiększeń. Jest przygotowana dla profesjonalistów rozmiłowanych w długich dystansach, którzy potrzebują nie tylko dobrego powiększenia, ale też podświetlanej siatki celowniczej, regulowanej paralaksy i blokowanych bębnów. Odznacza się przy tym transmisją światła rzędu 90%, co gwarantuje czysty, jasny obraz nawet przy gorszych warunkach pogodowych.

Kamera termowizyjna

Jeśli jesteś miłośnikiem polowań nocnych, z pewnością potrzebujesz optyki myśliwskiej, która zapewni ci możliwość dostrzeżenia nawet małego celu w absolutnej ciemności. Właśnie w takim przypadku warto sięgnąć po kamerę termowizyjną HIKMICRO by HIKVISION Lynx Pro LE15. Gwarantuje ona możliwość dostrzeżenia nawet małych celów dzięki powiększeniu do 8x, a także ich wyróżnieniu kolorystycznemu w różnych trybach pracy. Pomoże także ocenić odległość do zwierzyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here