Suche i zniszczone włosy wymagają szczególnego zaangażowania – podstawą jest odpowiednie dopasowanie kosmetyków do ich potrzeb. Szampony do włosów, odżywki i maski mają różne działanie, dlatego trzeba wybrać je starannie. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak dbać o włosy potrzebujące regeneracji.

Włosy suche i zniszczone – częsty problem

Zniszczone i przesuszone włosy to jeden z najczęstszych problemów – mogą być efektem częstego prostowania lub rozjaśniania, ale też złej diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Szampony i odżywki do włosów muszą być odpowiednio dopasowane do rodzaju kosmyków. Jeśli są pozbawione blasku, kruche, łamliwe i szorstkie w dotyku, a końce łatwo się rozdwajają, to znak, że potrzebują regeneracji. Zacznij od zakupu kosmetyków na zniszczone włosy.

Podetnij zniszczone i rozdwojone końcówki

Kiedy nasze włosy się łamią, warto podciąć końce. Niestety, na rozdwojenia nie ma innej rady – będą piąć się do góry, dlatego nie można ich żałować, lecz należy jak najszybciej udać się do fryzjera. Jeśli je podetniesz, będą szybko rosły, a dodatkowo warto użyć na wzmocnienie pomocnych kosmetyków – jak m.in. sera, olejki czy maski do włosów. Przy bardzo zniszczonych włosach trzeba je podciąć nawet aż o kilkanaście centymetrów, aby odzyskały kondycję i zdrowie.

Intensywna pielęgnacja, czyli dobór kosmetyków

Włosy zniszczone wymagają zastosowania wielu kosmetyków – mycie, nawet regularne, samym szamponem, to za mało. Nawet dobrej jakości, odżywcze szampony do włosów nie zapewnią mu odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest dostarczenie im odpowiedniej dawki składników budulcowych, nawilżających i zabezpieczających. Co zatem stosować?

Szampony do włosów. Aby dobrać odpowiedni, trzeba określić, jakie masz włosy – suche, przetłuszczające się, zniszczone itd., gdyż od tego zależy pielęgnacja. Ekstremalnie zniszczone włosy powinny być pielęgnowane kosmetykami proteinowymi. Potrzebują specjalnego traktowania i odbudowy – szampony do włosów zniszczonych pomogą im odzyskać kondycję i zdrowy wygląd, odbudować strukturę włosa i przywrócić blask.

Odżywki do włosów. Niezbędna jest też odżywka, która pomoże rozczesać włosy, a także dostarczy im cennych składników. Jeśli masz suche, zniszczone i łamiące się włosy, stosuj intensywne kosmetyki. Odżywki do włosów działają od razu, ale nie wnikają do wnętrza – wygładzają, nabłyszczają i pozostawiają widoczne efekty. Jednak na bardzo zniszczone włosy, to za mało – należy sięgnąć po maski do włosów zawierające cenne składniki aktywne.

Maski do włosów. Dobre działanie zapewnią też olejki oraz maski do włosów z bogatym składem. Nawilżają, odżywiają, nadają blasku i dodają sprężystości, a także chronią i odbudowują włosy po zabiegu koloryzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here