Czy wiesz, że aż 30% kobiet nie zmywa makijażu? Wyniki badań statystycznych są jeszcze bardziej zatrważające, bo okazuje się, że większość pań, które podejmują regularnie tego rodzaju zabiegi kosmetyczne, robią to w nieodpowiedni sposób. Cierpi na tym nasza skóra, na której mogą pojawiać się stany zapalne. Zatkane pory nadmiernie produkują sebum, które prowadzi do zaawansowanych problemów skórnych. Ta staje się też sucha i matowa. Jak skutecznie oczyszczać skórę twarzy? Pielęgnację warto podzielić na kilka etapów. 

Skuteczne oczyszczanie skóry twarzy

Pamiętaj, że nie wystarczy jeden kosmetyk do demakijażu. Owszem, płyny micelarne, żele myjące, pianki czy olejek do demakijażu doskonale zmywają resztki kolorowych kosmetyków i zanieczyszczenia ze skóry twarzy, ale na zastosowaniu takiego preparatu proces przygotowania twarzy do nocnej regeneracji się nie kończy. Konieczne jest przywrócenie jej prawidłowego pH i przygotowanie skóry do wnikania w jej głąb odżywczych substancji.

Właśnie dlatego po dokładnym umyciu buzi i oczyszczeniu jej z makijażu, należy użyć tonik. Tonizacja jest obowiązkowym krokiem w celu codziennego makijażu. To dobrze dobrany tonik przywraca równowagę skórze twarzy i przygotowuje ja na przyjęcie kremu na noc czy bogatego w witaminy serum.

Jak wybierać kosmetyki do demakijażu? 

Nie sugeruj się opiniami innych ani krzykliwymi sloganami reklamowymi. Musisz wiedzieć, że wszelkie kosmetyki, jakie stosujesz w celu pielęgnacji skóry twarzy, muszą być dobrane wedle Twoich indywidualnych preferencji. Znaczenie ma typ cery, zupełnie inne kosmetyki do demakijażu używane są w przypadku cery normalnej, mieszanej, tłustej, wrażliwej, z tendencją do pękających naczynek czy trądzikowej. Preparaty oczyszczające zawierają różny skład, a te idealnie dobrane pozostawią skórę nie tylko idealnie czystą, ale będą też wpływać na niwelowanie poszczególnych mankamentów.

Zawsze warto też dobierać kosmetyki do twarzy zgodnie ze stanem skóry, ale i naszym wiekiem. Zupełnie inne potrzeby ma cera młoda, inne ta dojrzała, na której pojawiły się już zmarszczki.

Co jest priorytetem przy wyborze konkretnych kosmetyków oczyszczających skórę? Na pewno niezbyt niska cena, bo za taką idzie w parze także wątpliwa jakość. Należy czytać etykiety ze sposobem użycia preparatu, ale i składem. Niekorzystnie działać będą płyny, żele, mydła, pianki myjące, toniki czy olejki, które w swoim składzie zawierają sztuczne konserwanty, alkohol, aromaty, barwniki, parabeny. Te będą zatykać pory i wnikać w głąb skóry, działając destrukcyjnie, zamiast pielęgnująco.

Dobrym rozwiązaniem jest nabywanie produktów kosmetycznych, które nie są testowane na zwierzętach ani nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Uwagę warto zwracać na aspekty ekologiczne. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się kosmetyki z naturalnymi wyciągami roślinnymi – olejki są przecież od wieków uznawane za dobrodziejstwo przyrody. Już w starożytności stosowano je w celach upiększających, pielęgnacyjnych i leczniczych. To znacznie lepszy wybór, aniżeli chemia, która wnika do naszego organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here