Idealnie dobrany biustonosz pomaga osiągnąć określony efekt – podtrzymuje, eksponuje lub modeluje biust. To od tej z pozoru nieistotnej części garderoby zależy komfort kobiety, która będzie ją nosić, ale też wygląd całej stylizacji. Dlatego tak ważne jest, żeby wybrać odpowiedni rodzaj biustonosza. Jakie nazwy rodzajów staników są najpopularniejsze? Jak wybrać dobry biustonosz?

Rodzaje biustonoszy – jakie są najpopularniejsze?

W sklepach można znaleźć całą masę różnych rodzajów miseczek biustonoszy. Które z nich są najpopularniejsze?

 • Biustonosz miękki

Biustonosz miękki ma nieusztywnioną miseczkę, która łatwo dostosowuje się do kształtu piersi. Tego rodzaju stanik może występować w dwóch wersjach: z fiszbinami lub bez. Miękki biustonosz sprawdzi się w przypadku każdego rozmiaru biustu i zapewni optymalny komfort.

 • Biustonosz usztywniany

Tego rodzaju biustonosz ma w pełni usztywnione miseczki. Jego głównym zadaniem jest podtrzymanie i uniesienie biustu. Biustonosz usztywniany sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku niewielkiego, jak i pełnego biustu.

 • Biustonosz push-up

Biustonosz push-up to tak naprawdę biustonosz usztywniany tyle, że wzbogacony o dodatkowe wkładki. To właśnie dzięki wkładkom jest w stanie podnieść biust i sprawić, że wyda się pełniejszy. To idealna opcja dla pań o niewielkim i średnim biuście.

 • Braletka

Braletkę można rozpoznać po kształcie miseczki, która ma formę trójkąta. Tego rodzaju biustonosz najczęściej ma miękką, koronkową miseczkę, dlatego świetnie sprawdzi się latem.

 • Balkonetka

Balkonetkę wyróżnia krój, w którym miseczki są nisko skrojone, a ich górna część jest niemal równa. Tego rodzaju stanik zbiera biust od boków do środka i świetnie podtrzymuje go od dołu. Idealnie sprawdzi się w przypadku ubrań z dużym dekoltem.

 • Plunge

Biustonosz typu plunge ma bardzo niski mostek, czyli część biustonosza pomiędzy miseczkami. Taka konstrukcja powoduje, że świetnie sprawdzi się w przypadku ubrań z głębokim dekoltem.

 • Biustonosz modelowany

Biustonosz modelowany najczęściej ma gładkie, bezszwowe miseczki, co sprawia, że nie odznacza się pod ubraniami. Dodatkowo, modeluje biust i nadaje mu efektownego wyglądu.

 • Biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy najczęściej przyjmuje formę krótkiego topu, który jest odpowiednio usztywniony. To dobra opcja dla pań aktywnych fizycznie.

Jeśli szukasz stanika, niezależnie od tego, jaki rodzaj miseczki biustonosza Cię interesuje, sprawdź ofertę tego sklepu: https://www.tchibo.pl/bielizna-dzienna-c400068790.html.

Jak wybrać dobry biustonosz do figury?

Dobrze dobrany biustonosz ma odpowiedni rozmiar i jest dostosowany do rodzaju stroju. Jednak, żeby sylwetka prezentowała się perfekcyjnie, trzeba zadbać o to, żeby stanik był dopasowany do rodzaju figury. Poniżej kilka wskazówek, jaki rodzaj miseczki sprawdzi się w przypadku różnych typów figury.

 • Sylwetka typu klepsydra

Kobiety o figurze klepsydry mają idealne proporcje. Dzięki temu, mogą sobie pozwolić na zupełną dowolność w wyborze stanika. We wszystkich rodzajach biustonoszy będą wyglądać tak samo dobrze.

 • Sylwetka typu jabłko

Kobiety o figurze typu jabłko najczęściej zmagają się z problemem słabo zarysowanej talii i nieco większym obwodem brzucha. W tym przypadku warto skupić się na optycznym wysmukleniu sylwetki, co można osiągnąć np. za pomocą balkonetki.

 • Sylwetka typu gruszka

U pań o figurze gruszki występują widoczne dysproporcje między szerokimi biodrami i wąskimi ramionami. Często to również posiadaczki niewielkiego biustu. W tej sytuacji, warto sięgnąć po biustonosz push-up lub plunge. Dzięki temu, będzie można zrównoważyć proporcje sylwetki.

 • Sylwetka typu trójkąt

Sylwetkę typu trójkąt można rozpoznać po szerokich ramionach i wąskich biodrach, a także – bardzo często – obfitym biuście. Najlepszy wybór dla tego rodzaju sylwetki to balkonetka i biustonosz modelowany, czyli staniki, które dobrze zbiorą i wymodelują biust.

 • Sylwetka typu papryka

Sylwetka typu papryka ma chłopięcy charakter. Najczęściej wiąże się ze słabo zarysowaną linią talii i niewielkim biustem. Można nadać jej kobiecości za pomocą balkonetki lub push-upa.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here