Laptop do pracy powinien być niezawodny. A już z pewnością szybki i wydajny. Nikt nie chciałby denerwować się ciągłym zawieszaniem i spowalnianiem pracy. A co gorsza, utratą jej wyników. Jaki laptop do pracy wybrać, żeby nie pójść z torbami, a jednocześnie móc cieszyć się szybką pracą?

  1. Gdzie szukać laptopów do pracy?
  2. 14 – calowy Asus  E402 AMD E2
  3. Prawie 16-cali do wygodnej pracy – ASUS X543MA-DM909T 15,6″
  4. ASUS E402 AMD E2, czy ASUS X543MA-DM909T 15,6″

Gdzie szukać laptopów do pracy?

Czasami podejmujemy pochopne decyzje o zakupie sprzętu. Spodoba nam się laptop i bez namysłu go kupujemy. Czy to jest dobre? Niekoniecznie, bo przed zakupem zawsze warto porównać sobie oferty sklepów z laptopami. Sprawdzić ceny i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jednym z polecanych sklepów jest OleOle https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml, gdzie znajdziesz naprawdę świetnie cenowo oferty z dobrymi laptopami do pracy. Lubimy oszczędzać, co do tego nie ma wątpliwości. Dlatego możesz skorzystać również z zakupu laptopa z oferty otutletowej. Ceny są naprawdę konkurencyjne.

14 – calowy Asus  E402 AMD E2

Przekątna ekranu 14 cali, 1366 x 768 pikseli i błyszcząca matryca LED. W tym 14 – calowym laptopie szybką pracę umożliwi Ci dysk SSD 64 GB, a także wbudowana pamięć RAM o pojemności 4 GB. Ponadto wbudowana w ASUS E402 AMD E2 pamięć flash eMMC, gwarantuje szybkość i niezawodność pracy aplikacji i innych programów. Wbudowane USB 3.1 to dla Ciebie ratunek, kiedy liczą się sekundy w przesyłaniu danych. Nowe wejście zapewnia szybkość, aż do 10 Gbit/s. O grafikę dba natomiast karta graficzna AMD® Radeon R2. Ten laptop ma jeszcze jedną zaletę. Jest stosunkowo lekki, bo waży 1,6 kg. Co w stosunku do innych laptopów daje całkiem dobrą wagę.

Prawie 16-cali do wygodnej pracy – ASUS X543MA-DM909T 15,6″

Przekątna ekranu 15,6 cala, 1920 x 1080 pikseli i matowa matryca LED sprawią, że praca będzie przyjemna, a Twoim oczom nie umkną żadne szczegóły. Wydajność i prędkość laptopa to kluczowe cechy, jakie musi, abyśmy mogli cieszyć się komfortową pracą. ASUS X543MA-DM909T 15,6″ to model wyposażony w 4 GB pamięć RAM, która bez problemu umożliwi Ci pracę na kilku programach i aplikacjach jednocześnie, nawet tych przeznaczonych do obróbki grafiki. Nie tracąc przy tym mocy. Szybką i bezproblemową pracę gwarantuje wbudowany dysk SSD o pojemności 256 GB, a o wydajność zadba procesor Intel Celeron. Z kolei o dobrą grafikę nie musisz się martwić z kartą graficzną Intel® UHD Graphics 600. Na uwagę w tym laptopie zasługuje również nowe wejście USB 3.1, które gwarantuje szybki przesył danych nawet do 10 Gbit/s, co daje praktycznie dwukrotnie większą prędkość niż USB 3.0. Dla niektórych minusem może być waga, bo laptop waży prawie 2 kilogramy.

ASUS E402 AMD E2, czy ASUS X543MA-DM909T 15,6″

Obydwa laptopy prezentują się naprawdę przyzwoicie. Szybkie złącze USB 3.1, niezawodne dyski SSD. Mimo wszystko diabeł tkwi w szczegółach. Zależnie jaki jest profil Twojej pracy, czy jest ona czysto biurowa, czy powiązana z grafiką, to od tego powinien zależeć Twój wybór. Dlaczego? Chociaż 14 – calowy Asus  E402 AMD E2 jest stosunkowo lżejszy od ASUSA X543MA-DM909T 15,6″ i ma całkiem podobne parametry, to kolosalnie różni się pojemnością dysku, która będzie miała wpływ na rodzaj wykonywanej przez Ciebie pracy. Jeśli zajmujesz się pracą biurową, która nie wymaga od Ciebie wyczynów graficznych to Asus E401, jak najbardziej sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeśli jednak w przerwie od pracy lubisz grać w gry, czy zawodowo zajmujesz się grafiką, to lepszym wyborem w takim przypadku będzie ASUS X543MA-DM909T. Jego dysk SSD ma, aż 256 GB i przy tym parametrze, można mu nawet odpuścić wagę, która jest dość spora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here