Odpowiednio dopasowana kołdra dla dziecka będzie miała istotny wpływ na jakość jego snu. Zdrowy i spokojny sen jest z kolei konieczny dla zapewnienia niemowlętom i kilkulatkom odpowiednich warunków rozwoju. Dlatego też rodzice często zastanawiają się, jak wybrać odpowiednią kołdrę dziecięcą. Należy pamiętać, aby dopasować ją do warunków pogodowych i indywidualnego zapotrzebowania. Czym kierować się podczas wybierania odpowiedniego produktu?

Jaki materiał wypełnienia wybrać?

Dostępne kołdry dla dzieci posiadają różne rodzaje wypełnienia. Każde z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami. Wśród możliwych do odnalezienia egzemplarzy pojawiają się kołdry dziecięce z wypełnieniem z pierza lub puchu, naturalnej wełny oraz tworzyw o właściwościach hipoalergicznych. Wełniane kołderki mogą być odpowiednie między innymi dla maluchów uczulonych na roztocza. Zapewniają również odpowiednią termoregulację i dobrą higroskopijność przez cały rok. Należy jednak pamiętać, że niektóre dzieci mogą być uczulone na wełnę. Spośród kołder puchowych i wypełnionych pierzem zwykle bardziej polecane są te drugie. To lekkie akcesoria gwarantujące dobrą termoizolację. Będą odpowiednim rozwiązaniem dla pociech, które nie borykają się z alergiami. Wyjątkowo chętnie wybierane są kołdry dla dzieci hipoalergiczne, które nie wywołują podrażnień i zapewniają odpowiednią oddychalność. Można tu odnaleźć wypełnienie silikonowe, bambusowe, jedwabne lub kukurydziane.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Kołdrę dziecięcą warto dopasować do wymiarów materaca, na którym śpi pociecha. Długość powinna odpowiadać jego rozmiarowi, z kolei szerokość może przekraczać granice powierzchni do spania. Dzięki temu łatwiej będzie dokładnie opatulić malucha. Kołdry dla niemowląt i dzieci do 5. roku życia powinny posiadać wymiary ok. 60×120 cm. Można zdecydować się również na modele 100×135 cm.

Kołdra dla dziecka odpowiedniej jakości

Poszukując produktów dla najmłodszych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Wykorzystane do produkcji materiały powinny posiadać certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo ich użycia. Kołdry dziecięce z wysokiej klasy surowców zapewnią maluchom spokojny i bezpieczny sen o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here