Jeśli lubujesz się w nietypowych pamiątkach lub przedmiotach kolekcjonerskich, ciekawym elementem twojego zbioru mogą być między innymi nasiona marihuany. Najpewniej zastanawiasz się, jak to możliwe i czy jest to legalne. Dlatego spieszymy już ze wszystkimi wyjaśnieniami, dotyczącymi legalności i wyboru kolekcjonerskich nasion.

Czy posiadanie nasion jest legalne?

Jest to bez wątpienia pierwsze i najważniejsze dla wielu osób pytanie. Nic dziwnego, ponieważ nikt nie chciałby mieć problemów z prawem z powodu swoich zbiorów. Jak podaje źródło https://www.taniesianie.pl/, ze względu na to, że same nasiona marihuany nie mają żadnych właściwości narkotycznych, ich posiadanie, a także sprzedaż na terenie Polski są zupełnie legalne. Dlatego też, o ile jesteś zainteresowany posiadaniem nasion w swoich zbiorach, możesz po nie sięgnąć bez żadnej obawy.

Co zatem z hodowlą? Kiełkowanie i hodowla są już niedozwolone, dlatego roślin nie możesz uprawiać na terenie Polski – możesz jedynie posiadać same nasiona. Jest to zgodne z zasadami zachowania genetyki w celu przetrwania gatunku.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany – klucz, według którego zbudujesz swój zbiór

Aby mówić o kolekcji, trzeba przede wszystkim zacząć od tego, według jakich zasad będzie ona budowana. Jest to kwestia w dużej mierze indywidualna, związana z tym, jaki klucz obierzemy. Może to być między innymi charakterystyka samych nasion, związana między innymi z odmianą rośliny, z której pochodzą pestki.

Kilka fundamentalnych zasad wyboru nasion do kolekcji

Niezależnie od tego, jakim kluczem będziemy się kierować, tworząc swoją kolekcję, musimy pamiętać o tym, aby zawsze sięgać po najwyższej jakości nasiona, sprzedawane wyłącznie przez legalnych sprzedawców. Dzięki temu możemy uniknąć przykrych niespodzianek, w tym dodania do zbioru czegoś, co jest pestką zupełnie innej rośliny.

Niemniej istotna jest kwestia rodzaju nasion, jakie wybieramy. Przez kolekcjonerów najbardziej cenione są nasiona feminizowane. Co więcej, powinny być one w pełni dojrzałe, aby posiadały jak największą wartość. Ostatni czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę, to sposób przechowywania nasion przez dostawcę. Zawsze powinny znajdować się one w chłodnym, suchym i pozbawionym dostępu światła miejscu, co sprawia, że zachowują swoje oryginalne właściwości.

Egzotyczne odmiany. Po jakie warto sięgnąć, aby wzbogacić swoją kolekcję?

Jeśli jesteś kolekcjonerem nasion, z całą pewnością chciałbyś mieć w swoich zbiorach egzemplarze najbardziej egzotyczne, najrzadziej spotykane lub z jakiegoś powodu wyjątkowo niezwykłe.

Przykładem nasion, po które warto sięgnąć w takim właśnie kontekście, mogą być między innymi Snowcap, które mają równe proporcje 50:50 indica:sativa. Innym przykładem hybrydy, która może zainteresować miłośników ciekawych zbiorów jest Frisian Duck. Warto skupić się także na zupełnie czystych odmianach, wśród których kolekcjonerów może zachwycić środkowoafrykańska odmiana Malawi Gold. Zachęcamy także do znalezienia swoich własnych faworytów wśród nasion tej niezwykłej rośliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here