Kominki elektryczne – nie tylko efekt wizualny, ale prawdziwa moc grzewcza

0
959

Są znane z eleganckiego wyglądu, wspaniałych efektów wizualnych, niemal nieodróżnianej od prawdziwych kominków walorów estetycznych. Do tego bardzo wydajne, funkcjonalne i bezpieczne również w domach z małymi dziećmi. Nie grożą pożarem, nie brudzą, nie wydzielają żadnego dymu ani sadzy. Kominki elektryczne, bo to o nic mowa, to świetne rozwiązanie pasujące do każdego mieszkania.

Wizualizacja prawdziwych płomieni

Już po włączeniu kominek zaczyna swój wizualny spektakl, prezentując dobrze zaprojektowaną kompozycję efektów świetlnych, które do złudzenia odpowiadają widokowi rzeczywistego ognia. W przeciwieństwie do niego jednak nie parzą, a diody odpowiedzialne za poprawne wyświetlanie obrazu są bardziej ekologiczne niż palące się drewno czy węgiel. Dzięki różnym trybom ustawień wizualnych użytkownik może wybrać, czy chce patrzeć na płomień pojedynczy, podwójny, potrójny, wysoki albo niski, żarzące się polana czy strzelający wysoko ogień itp.

Ciepło oddawane do otoczenia

Mimo pozornie wyłącznie estetycznej i wizualnej funkcji, kominki elektryczne ze sklepu https://www.komineo.pl/ mają też taką samą jak tradycyjne funkcję grzewczą. To oznacza, że oddają ciepło bezpośrednio do otoczenia za pomocą chociażby przewodów rozprowadzających je po całym domu. Jednocześnie sama szyba kominka pozostaje chłodna i bezpieczna dla dzieci – jej dotknięcie nie grozi oparzeniem. Sama wydajność grzewcza jest porównywalna z innymi formami ogrzewania domu i zależy przede wszystkim od mocy kominka. Większe modele cechują się wyższą wydajnością i mogą bez problemu ogrzać nawet cały niewielki domek. Mniejsze przeznaczone są głównie jako urządzenia dogrzewające i najlepiej sprawdzają się jako dodatkowe lub zastępcze źródło ciepła.

Elektryczny ogień

Paleniska w kominkach elektrycznych to nie tylko efekty imitujące płonący ogień. To także dodatkowe funkcje jak termowentylator rozprowadzający ciepło bezpośrednio w pomieszczeniu oraz termostat służący do regulacji temperatury. Dzięki technologii LED można skutecznie zastąpić tradycyjne kominki bez ubytku dla poziomu ogrzewania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here