Kompletując wyprawkę dla dziecka odpowiedzieć trzeba sobie na wiele pytań. Jednym z nich jest pytanie dotyczące wyboru pościeli dla dziecka. Wybór pościeli dla dziecka nie jest bowiem wcale taki prosty jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę wziąć trzeba takie parametry jak rozmiar, materiał wykonania, wykończenie czy wkłady. Warto jest zatem wiedzieć czym kierować się kupując pościel dla dziecka. O tym w dalszej częsci artykułu i na ewox.pl.

Rozmiar pościeli dla dziecka

Jednym z elementów, jaki trzeba wziąć pod uwagę wybierając pościel dla dziecka jest jej rozmiar. Ten uzależniony będzie od kilku czynników. Jednym z nich jest wzrost i wiek dziecka. Z początku wybrać można najmniejszy rozmiar pościeli, który idealnie sprawdzi się w wózku czy kołysce. Z czasem jednak, wraz z tym jak dziecko będzie rosło, konieczny będzie zakup większej pościeli. Dla dziecka do 1 roku życia wybrać można pościel o rozmiarze 56×75 cm. Dla dziecka w wieku do 2 lat dobrym rozwiązaniem będzie pościel o wymiarach 80×100 cm. W przypadku dziecka w wieku od 2 do 5 lat wybrać powinno się pościel o wymiarach 100×135 cm. Natomiast dla dziecka do 10 roku życia zakupić można pościel o rozmiarze 140×200 cm. Oczywiście dzieci rosną w różnym tempie. Dlatego oprócz wieku pod uwagę wziąć należy wzrost dziecka.

Materiał wykonania i wypełnienie

Drugim ważnym kryterium wyboru jest materiał, z którego pościel dziecięca została wykonana. Najczęściej spotkać można się z pościelami wykonanymi z różnego rodzaju bawełny. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż jest to tkanina naturalna, która nie uczula, nie elektryzuje się i dobrze przewodzi ciepło. Wśród tkanin bawełnianych najpowszechniej wybierana jest flanela, satyna oraz kora. Flanela jest miękka w dotyku i co ważne, trwała i odporna. Satyna choć pięknie się prezentuje to jest to wybór przede wszystkim na lato. Z kolei kora to tkanina całoroczna. Jest lekka i nie gniecie się. Pościel dla dziecka musi być odpowiednio wypełniona. Ma to bezpośredni wpływ na komfort snu. Dobrym wyborem jest pościel wełniana. Bardzo dobrze utrzymuje ciepło, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Można z niej korzystać przez cały rok. Innym rozwiązaniem może być pościel puchowa lub z pierzem bądź syntetyczna (w tym antyalergiczna).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here