Kuchnia loftowa

0
1683

Moda na wystrój wnętrz zmienia się znacznie co kilka lat. Szczególnie kucnie, w których spędzamy dużą ilość czasu i przebywamy całą rodziną przygotowując i spożywając posiłki są ważnym elementem domu, chcemy więc aby wyglądały dobrze i gustownie. W tym artykule opisane zostały cechy i szczegóły realizacyjne jakimi cechuje się kuchnia loftowa.

Ciekawe aranżacje kuchenne

Obecnym hitem realizacyjnym często polecanym zarówno przez projektantów jak i architektów jest kuchnia w stylu loftu. Tego typu kuchnie zyskują popularność na fali mody związanej z minimalizmem i powrotem do klasyki. Jest to zrozumiały proces gdyż klasyka zawsze po okresach świetności nowinek powraca do łask. Kuchnia industrialna to połączenie surowości z antycznym klasycyzmem. Jest to architektoniczne ujęcie minimalistyczne pozbawione nadmiernych przedobrzeń i ozdobników wpasowane w prostą i nieskomplikowaną formę jednocześnie dobrze wyglądające. Warunkiem realizacji bezkonfliktowej takiego stylu są jednak duże przestrzenie, które można zagospodarować w sposób eklektyczny.

styl loftowy

Charakterystyką stylu loftowego jest obecność i częste wykorzystywanie surowych materiałów. Chodzi tu głównie o beton, cegłę lub też niekiedy metal w pojedynczych sytuacjach drewno. Koniecznie w loftowej kreacji architektonicznej muszą te materiały być i pozostawać odkryte a nie schowane pod tynkiem czy farbą. Muszą udowadniać surowość i chłodny klimat a zarazem zapewniać ciekawe, nieco odmienne od typowych budynków wrażenia wizualno-architektoniczne. W kuchniach budowanych w stylu loftowym zwraca się też dużą uwagę na doświetlenie pomieszczeń. Najlepiej by odbywało się ona za pomocą dużych okien oraz lamp.

Sprzęty w kuchni loftowej

Kuchnie w stylu loftowym wyposaża się w urządzenia kuchenne dopasowane surowością do klimatu. Tego typu wyposażenie posiada w swojej ofercie sklep lofra.pl. Nie wstawimy więc do wnętrz wykonanych z betonu i cegły mebli dekorowanych kwiatami czy ciepło prezentującymi się witrynkami. Meble stylu loftowego muszą komponować się z ogólną całością i być wizualnie powiązane. Tak samo sprzęty kuchenne nie powinny tworzyć zbyt dużego kontrastu w stosunku do klasyki zastosowanej w wykończeniu loftowego wnętrza.

Sprzęty w kuchni loftowej

Pomieszczenia do stylu loftowego zazwyczaj są duże, post fabryczne lub post magazynowe i przewidują duże przestrzenie pod zagospodarowanie. Również w kuchni nie należy oszczędzać miejsca. Meble mogą być więc duże tak samo jak sprzęty, nie trzeba trzymać się określonych norm ani nie trzeba szukać specjalnych udziwnień. Ważne tylko by wnętrze pozostawało proste, nieskomplikowane i nie gryzło się z całością budynku. Mamy wtedy gwarancję, że w naszym mieszkaniu umiejętnie uzyskaliśmy kuchnię w stylu loftowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here