Meble z technorattanu od wielu sezonów królują w polskich ogrodach, tarasach czy na balkonach. Zainteresowanie tym materiałem jest związane z jego licznych zalet i łatwości w pielęgnacji. Sprawdź, dlaczego meble ogrodowe z technorattanu to świetne rozwiązanie!

Czym jest technorattan? 

Technorattan to materiał wykonany z włókien polietylenowych, które cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne tj. wilgoć, nasłonecznienie, śnieg czy deszcz. Włókna polietylenowe są syntetyczne, dlatego materiał jest odporny na rozwój pleśni czy innych mikroorganizmów i szkodników. Meble z technorattanu sprawdzą się więc idealnie do ogrodu, na taras czy balkon. Technorattan powstał w zasadzie jako zastępstwo dla naturalnego rattanu, którego produkcja przyczynia się do wycinki palm rotangowych. Syntetyczny zamiennik wygląda jak naturalny, a jego wytwarzanie nie wpływa negatywnie na środowisko. 

Zalety mebli z technorattanu

Do podstawowych zalet mebli ogrodowych z technorattanu należy fakt, że są odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne: deszcz, śnieg czy promienie słoneczne. Nie odbarwiają się i nie tracą koloru w przypadku długiego nasłonecznienia. Zestawy mebli z tego materiału wyplatane są ręcznie z dbałością o każdy detal. Wybierając te produkty zyskujesz wysoką trwałość oraz jakość. Oprócz tego, zestawy z technorattanu są lekkie, bez problemu możesz przenieść je w dowolne miejsce. Jest to szczególnie przydatne podczas zimy, kiedy chcesz schować meble w obawie o zniszczenie. Czyszczenie takich mebli jest bardzo proste, głównie z uwagi na fakt, że brud nie wnika we włókna, a pozostaje na powierzchni przedmiotu. Meble wystarczy przetrzeć ściereczką lub gąbką z wodą. Meble z technorattanu mogą przybierać różne formy i kształty, z uwagi na elastyczność i giętkość tego materiału. Warto również wspomnieć o aspekcie ekologicznym tego rozwiązania. Meble z technorattanu można poddać recyklingowi, a ich produkcja nie wpływa niekorzystnie na środowisko. 

Meble ogrodowe z technorattanu – rodzaje 

Technorattan posiada kilka odmian, wśród których możemy wyróżnić: okrągły, półokrągły i płaski. Różnią się one przede wszystkim wyglądem. Za najbardziej elegancki uznawany jest technorattan okrągły, gdyż jego włókna przypominają naturalne pędy rattanu. Różnicę możemy również zauważyć w elastyczności. Meble z technorattanu wykonuje się ręcznie, dlatego łatwiej plecie się je z technorattanu płaskiego niż z okrągłego. Rodzaj technorattanu wpływa również na trwałość materiału. Wersja okrągła jest bardziej wytrzymała niż technorattan płaski. Wszystkie wyżej wymienione różnice wpływają oczywiście na cenę. Meble wykonane z technorattanu płaskiego są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, z kolei te z okrągłego uznawane są za najbardziej ekskluzywne. 

Zestawy mebli ogrodowych z technorattanu znajdziesz w atrakcyjnej ofercie firmy Belgiardino: https://www.belgiardino.plDesignerskie meble sprawdzą się w każdym ogrodzie, na balkonie czy tarasie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here