Aranżowanie domowej przestrzeni niesie ze sobą dużo dobrej zabawy i satysfakcji. Odpowiednio zestawione elementy kreują wyjątkowy wystrój, który nie tylko zachwyca, ale przede wszystkim pozwala na odprężający odpoczynek i miło spędzony czas w czterech ścianach. Wśród komponentów wnętrza bez wątpienia warto uwzględnić wygląd profili stolarki otworowej, bo one również mają niebagatelny wpływ na całość kompozycji. Okna szare, czarne, a może okna antracytowe? Które najlepiej odnajdą się w nowoczesnej przestrzeni?

Okna loftowe – najpierw sprawdź ich parametry!

Zanim zajmiemy się walorami wizualnymi przeszkleń i wybierzemy odpowiedni kolor pasujący do dekoracji wnętrza oraz elewacji, musimy poszukać modelu zaawansowanego technologicznie. Na co trzeba zwrócić uwagę? Profile okienne musza być szczelne, odporne na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne, bezpieczne i wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Najwyższej klasy parametry, dokładność wykonania oraz świetny wygląd zachowany przez długie lata – to wszystko otrzymamy, decydując się na innowacyjne ramy aluminiowe lub plastikowe. Gdy już mamy pewność co do funkcjonalności i użyteczności inwestycji, możemy skoncentrować się na wymiarze estetycznym.

Okna loftowe

Białe ramy wyparte przez okna antracytowe i szare?

Od wielu sezonów w temacie aranżacji domowej przestrzeni niesłabnącą sympatią wielu polskich domowników cieszy się subtelna estetyka skandynawska. W świetlistych, przestronnych pomieszczeniach spod znaku scandi dominują jasne kolory, proste, drewniane meble i stonowane wykończenia. Białe ramy okienne idealnie wpisują się w harmonijne, uporządkowane wnętrze, podkreślając jego miękkość i otwartość. Coraz częściej jednak inwestorzy szukają ciekawego przełamania czy mocnego kontrapunktu w wystroju. Szare okna podkreślają minimalistyczny charakter przestrzeni i dodają jej pozytywnej energii, a gdy postawimy na ciemniejsze okna antracytowe, wzmacniamy wrażenia wizualne i pogłębiamy intrygujący rys aranżacji.

Szare okna

Okno loftowe – ważny element aranżacji

W naszych czterech kątach obok ulubionego minimalistycznego wystroju dużą popularnością cieszy się styl loftowy. Nie ma wątpliwości, że uniwersalna biel raczej nie sprawdzi się w estetyce industrialnej. Przestrzeń loftową wypełniają cegły, beton, metal, drewno – wszystkie elementy skomponowane w odpowiednich proporcjach. Istotną rolę we wnętrzu pełnią nietuzinkowe dodatki i eleganckie wykończenia, a kolorem przewodnim jest czerń. Czarne barierki, nóżki mebli, lampy, karnisze czy ramy okienne konkretyzują wystrój. Okno loftowe, podobnie jak w scandi, powinno imponować wykonaniem oraz wyglądem. A im większy rozmiar, tym więcej naturalnego światła przenika do środka. Efekt? Rozświetlona przestrzeń, doskonały widok i lepsze samopoczucie domowników. Słońce to także dodatkowe źródło ciepła w sezonie przejściowym, a więc doskonały sposób na oszczędności związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Wybierając designerskie okno loftowe Reveal Loft zapraszamy do wnętrza moc zieleni i złote promienie, a tym samym dodajemy prawdziwej magii do elektryzującego wystroju. Eleganckie, solidne profile aluminiowe mogą pokryć się każdą barwą, wedle uznania – okna szare, antracytowe czy jednak czarne? Jakie tylko pokocha nasz loft!

Jakie okno loftowe?

Dopasowując stolarkę okienną do modnego loftu, pierwszym, najbardziej oczywistym wyborem jest ponadczasowa, stylowa czerń. Coraz częściej jednak inwestorzy zaczynają eksperymentować z kolorami i sięgają po mniej typowe barwy. Okna antracytowe to prawdziwy hit nie tylko w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach. Okna szare i drewnopodobne coraz częściej i ze świetnym skutkiem pojawiają się w tradycyjnych estetykach, wydobywając duszę wnętrza. Okna antracytowe stanowią ciekawy twist w stylistyce loftowej. Nieco tajemnicza barwa wabi, intryguje i wzmacnia efekt WOW. Okna szare delikatnie łagodzą wystrój, podążając w stronę subtelności i uniwersalności. To od nas zależy, jaki rezultat chcemy osiągnąć poprzez barwę profili.

Okno loftowe

Alternatywna szarość

Podsumowując kolorystyczne poszukiwania w tematyce loftowej, można z całą pewnością uznać, że znakomitą alternatywą dla oczywistej czerni są ciekawe tonacje szarości, które pokocha okno loftowe. Gdy pragniemy wprowadzić więcej przytulności i miękkości do wnętrza, możemy pokusić się o subtelne szare okna, które rozjaśnią wystrój. Jeśli chcemy, by nasza aranżacja zachwycała niebanalnymi rozwiązaniami, okna antracytowe będą idealnym sposobem na urozmaicenie industrialnej przestrzeni. Warto wziąć sobie do serca, że okienna szarość nie jest nudna, szarość jest modna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here