Papierowe serwetki, czyli elegancja z odrobiną szaleństwa

0
1075

Planowanie przyjęcia w restauracji wymaga wiele zaangażowania. Należy dobrać odpowiednie menu, sposób serwowania, napoje, często również alkohol. Nie bez znaczenia pozostaje także nakrycie stołu i wystrój wnętrza. Każdy element jest tutaj ważny, niezależnie czy są to kwiaty, serwetki papierowe, wstążki, świecie, obrusy albo ustawienie krzeseł i stołów. Dobrze zaplanowane przyjęcie dba o każdy szczegół. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Prostota i elegancja

W zależności od typu organizowanej uroczystości lub spotkania konieczny jest dobór odpowiedniego wystroju wnętrza. Gustownie udekorowane pomieszczenie jest podstawą przyjęcia w dobrym stylu. Estetyka otoczenia i sposobu podania posiłków wpływa na radość czerpaną z ich spożywania, dlatego też tak istotna jest dbałość o szczegóły. Przybranie stołu spełnia tutaj wyjątkową funkcję. Czysty obrus, świeże kwiaty i odpowiednio dobrana zastawa świadczą o charakterze lokalu.

Indywidualności przyjęciu można nadać poprzez dodatkowe ozdoby i akcesoria. Wyjątkowym przykładem są tutaj serwetki papierowe w jednolitym kolorze. To nie tylko element, który chroni gości przed zabrudzeniami, ale również wspaniała dekoracja. Występują w wielu kolorach, które pozwalają spersonalizować wystrój i dopasować przybranie stołu do tematyki przyjęcia. Lekkie, pastelowe barwy lub biel zapewniają elegancki i funkcjonalny element kompozycji. Możliwość ułożenia papierowych serwetek w zróżnicowane kształty, od podstawowych jak trójkąt, aż po znacznie bardziej skomplikowane, przypominające gwiazdy lub kwiaty, to kolejna metoda przedstawienia tematyki przyjęcia w nienachalny, miły dla oka sposób.

A może odrobina szaleństwa?

Serwetki papierowe to jednak nie tylko stonowane barwy i wygoda użytkowania. Mnogość dostępnych wzorów daje szansę na pokazanie czegoś więcej, szczypty ożywienia i kreatywności. Być może wybór gładkich serwetek papierowych najlepiej spełni oczekiwania? A może to ozdoby wytłaczane w najróżniejsze kształty i wzory, na całej powierzchni lub tylko po bokach lepiej wpasują się w tematykę przyjęcia? Decyzje nie kończą się jednak na tym. Również żywa, mocna kolorystyka może się okazać odrobiną szaleństwa, która wpłynie na unikalny wystrój sali.

Możliwości składania serwetek papierowych w różne kształty to nie tylko sposób na osiągnięcie eleganckiego przybrania stołu. To również szansa na prezentację finezyjnych, wymyślnych projektów, które ożywią swoje otoczenie i miło zaskoczą gości.

Planowanie przyjęcia to wyjątkowa przyjemność, która wiąże się z wieloma decyzjami. Włożenie odrobiny wysiłku w podjęcie ich jest jednak gwarancją przyjemnie spędzonego czasu i udanej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here