Oświetlenie komercyjne, bo do takiego zaliczyć możemy oświetlenie hoteli, nie jest prostą sztuką. Pomieszczenia hotelowe różnić się będą źródłami światła w zależności od swojego przeznaczenia. Zastosowanie odpowiednich lamp będzie pełniło nie tylko funkcję użytkową, może również, a nawet powinno przyciągać wzrok i zachwycać gości. Do tego celu wykorzystuje się właśnie lampy designerskie, które potrafią olśnić gości i nadać charakteru pomieszczeniom hotelowym. Przyjrzymy się, jakie lampy do hoteli sprawdzą się w tej roli i na jakie warto zwrócić uwagę.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – zewnętrzne lampy do hoteli

To, jak prezentuje się hotel z zewnątrz, ma bardzo duży wpływ na jego ocenę. Od wejścia bowiem wyrabiamy sobie zdanie o miejscu. Warto więc olśnić gości hotelowych i sprawić, by każdy element wystroju był przez nich odebrany pozytywnie. Dobrze oświetlona nazwa i fasada hotelu przysłuży się jego rozpoznawalności, a zastosowanie naświetlaczy lub taśm LED pozwoli wyeksponować istotne dla nas elementy. Przed hotelem ustawić możemy proste i nowoczesne oświetlenie, jak np. lampy Flos bądź rustykalne lampki. Wszystko zależy od charakteru budynku. Najważniejsze, by zewnętrzne oświetlenie hotelowe było spójne z jego designem.

Wnętrze ma znaczenie, czyli idealne lampy hotelowe

Kolejnym ważnym elementem oświetlenia hotelowego jest hol. To tutaj trafiają goście przed zameldowaniem, tutaj też spędzają sporo czasu. Lampy designerskie, które wybierzemy do tego pomieszczenia, powinny być spektakularne i zadziwiać gości. Warto więc postawić na duże, wyraźne i wyróżniające się lampy. Do takich na pewno należą lampy Slamp z kolekcji Aria. Równie duże wrażenie wywołają niezwykle eleganckie wiszące lampy Zuma Line. Mieniące się blaskiem, bogato zdobione bądź przeciwnie, stonowane i surowe lampy hotelowe dobrane do otaczającego wnętrza wprowadzą dobrą atmosferę i wpłyną na ocenę mieszkańców.

Nic nie jest ważniejsze od samopoczucia gości – lampy do pokoju hotelowego

Cały wystrój hotelu nie przyniesie oczekiwanego skutku, jeśli nie zadbamy o oświetlenie w pokojach. To tu goście spędzają najwięcej czasu, dlatego powinni się swobodnie i komfortowo czuć. Należy dobrać oświetlenie do oczekiwań gości i celu ich wizyty, inne potrzeby mają osoby podróżujące służbowo, odmienne goście spędzający wakacje w hotelu. Lampy designerskie do hotelu można z powodzeniem zastosować również w pokojach, trzeba tylko wybrać odpowiednie. Nie może zabraknąć oświetlenia punktowego, które wydobędzie piękno detali z pokoju hotelowego, równie ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy i odpoczynku. Konieczne więc będzie zadbanie o lampki biurkowe, a także lampki nocne do czytania przed snem. Lampy Maytoni sprawdzą się do wielu wnętrz hotelowych, a ich wykorzystanie podkreśli wyjątkowość pokoi i nada im odrobinę luksusu.

Oświetlenie funkcjonalne nie musi być brzydkie

Poza wspomnianymi już pomieszczeniami, które mają największy wpływ na samopoczucie gości, pozostaje jeszcze wybór oświetlenia, które będzie mniej rzucało się w oczy, ale nie pozostaje bez znaczenia dla całości. Korytarze, bo o nich mowa, powinny być przede wszystkim jasne i dobrze oświetlone. Można w nich zastosować kinkiety, oświetlenie punktowe, plafony czy lampy sufitowe. Lampy Nowodvorski będą idealne do takich zastosowań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujników ruchu w tego typu ciągach komunikacyjnych.

Lampy designerskie do hotelu to nie tylko prestiż dla właścicieli. Ładne i oryginalne oświetlenie to również dobre samopoczucie gości, bezpieczeństwo i klimat, za które cenią sobie je przyjezdni, którzy wracają. Warto więc zainwestować w dobre lampy do hotelu. Robiąc to z głową, wybierając ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak np. oświetlenie LED czy lampy z możliwością sterowania możemy odnieść podwójną korzyść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here