Piękne włosy marzeniem nie tylko pań, ale i panów

0
877

Włosy to dla wielu osób duży powód do dumy i ich cecha charakterystyczna. Chyba każdy potrafi odróżnić sławną polską restauratorkę po jej fryzurze. Dlatego warto zadbać o ich wygląd i kondycję, zapewniając im odpowiednią opiekę kosmetyczną. Z pewnością zwróci się to nam w przyszłości, bo dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zniwelować ryzyko łysienia oraz opóźnić proces siwienia.

Panowie stawiają na fryzjerów

Wśród fryzjerskiej klienteli zdecydowanie dominują kobiety, które stanowią prawie trzy czwarte wszystkich klientów. Panowie, jeśli już zaglądają do fryzjera, to na klasyczne zabiegi podstrzyżenia włosów. Jednak coraz częściej mężczyźni korzystają też z usług fryzjerskich skupionych wokół pielęgnacji włosów. Chodzi głównie o zabiegi powiększające ich objętość (w przypadku klientów starszych, lekko łysiejących) oraz koloryzację (tu natomiast dominują panowie siwiejący, którzy chcą zachować jeszcze przez jakiś czas swój stary kolor włosów). Coraz częściej mężczyźni wybierają też proste zabiegi kosmetyki włosów, czyli nałożenie specjalistycznej odżywki wspomagającej ich porost i elastyczność.

Jak pielęgnować włosy?

Nie jest tajemnicą, że zadbane, piękne i bezproblemowo układające się włosy wymagają konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. To nie tylko ich regularne mycie, które swoją drogą ma szereg wytycznych jak chociażby dobrze dobrany szampon. To także nakładanie odżywek, modelowanie, stosowanie żeli i past oraz całej masy kosmetyków, które profesjonalny fryzjer męski lub damski z pewnością bez problemu pomoże nam wybrać. Ważny jest także sposób suszenia włosów oraz ich rozczesywania na mokro i na sucho. Szampony i odżywki zawsze muszą być dopierane pod typ włosów – suche, zniszczone, matowe wymagają innego zestawu kosmetyków niż błyszczące, zdrowe i elastyczne.

Wizyta u profesjonalnego fryzjera

Najlepszym sposobem na zadbanie o swoje włosy jest wizyta u fryzjera https://www.laurentlublin.pl/ i poddanie się fachowym zabiegom pielęgnacyjnym. W zależności od usługi (modelowanie, strzyżenie, koloryzowanie itp.) wizyty należy powtarzać nawet kilka razy w roku. Większości mężczyzn w zupełności wystarczą dwie wizyty w ciągu dwunastu miesięcy, ale ich częstotliwość może być oczywiście różna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here