Planując remont domu i odnowienie pomieszczeń często zastanawiamy się, czy wybrany odcień farby będzie najlepszy. Jest to dość ważne, gdyż w różnych pomieszczeniach taki sam kolor może wyglądać nieco inaczej – zależy to między innymi od nasłonecznienia czy wielkości pokoju. Dlatego zanim zdecydujemy się na kupno farby, warto wypróbować testery farb by ocenić, jaki będzie końcowy efekt po malowaniu o różnych porach dnia. Próbki farb umożliwią przetestowanie różnych odcieni, a bogata paleta kolorów umożliwi zdecydowanie się na ten, który najbardziej nam się spodoba. Dlaczego warto zdecydować się na testery kolorów?

Próbki farb – dlaczego warto je wypróbować?

Producent farb ma w swej ofercie bardzo dużo różnych kolorów, w dodatku każdy kolor ma różne odcienie. Wybrany kolor może wyglądać inaczej w świetle dziennym, dlatego warto sprawdzić, jak będzie się on prezentował na naszej ścianie. Próbki farb do ścian umożliwi ocenę, czy w takim oświetleniu, jak jest w pomieszczeniu kolor będzie nieco zimniejszy, czy cieplejszy, niż na opakowaniu. Ocenimy także, jaki wpływ na nowy wygląd pokoju będzie miało sztuczne oświetlenie. Można również w taki sposób sprawdzić wykończenie – czy farba jest tak matowa, jak deklarował producent. Wykorzystując narzędzia malarskie zobaczymy, czy farba nakłada się lekko i płynnie, czy podczas malowania chlapie, co jest niekorzystnym zjawiskiem podczas przeprowadzania remontu.

Testery farb – wykorzystanie w własnym domu

Planując remont musimy wziąć pod uwagę fakt, iż od tego, jaką farbę położymy na ścianie i jaki odcień wybierzemy, zależeć będzie efekt końcowy. Rzeczywisty efekt malowania ścian z dużym prawdopodobieństwem odbiegał będzie od koloru farby, jaki widoczny jest na papierowych wzornikach, opakowaniach farby czy na ekranie monitora. Wpływ na to ma przede wszystkim światło, rozjaśniające pokój i nadające wnętrzu indywidualny klimat. Produkty do testowania sprzedawane są w niewielkich saszetkach lub pojemnikach, pozwoli to na zapoznanie się z różnymi odcieniami i wyrobami poszczególnych producentów. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze, a jednocześnie umożliwiające uniknięcia pomyłki i dobranie farby, która idealnie sprawdzi się na ścianach pokoju i nada im idealny kolor.

Testery kolorów – jak sprawdzić dany odcień?

Najważniejszym powodem, dla jakiego warto zdecydować się na tester kolorów, jest sprawdzenie, jak będzie wyglądać barwa ściany po pomalowaniu całości. Można je zastosować w przypadku, gdy mamy problem z podjęciem decyzji i nie wiemy, z jakich produktów i o jakich kolorach chcielibyśmy skorzystać. Czasem chcielibyśmy zdecydować się na kolorystyczny eksperyment, jednak mamy wątpliwości co do efektu końcowego – testery umożliwią ocenę naszego pomysłu i pomogą w podjęciu decyzji. Są one bardzo przydatne również wtedy, gdy chcemy sprawdzić właściwości i wygląd podobnych odcieni, ale z oferty różnych producentów. Zanim odwiedzimy sklep i kupimy ilość farby, niezbędną do pomalowania ścian całego pomieszczenia (lub kilku), warto ją przetestować – odpowiednie zestawy można znaleźć tutaj: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Probki-i-testery-farb/c/b2c-testers

Bogata paleta kolorów – jak wybrać odpowiedni tester?

Wybierając testery farb powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim kolor, jaki nas najbardziej interesuje, a także jego odcień. Dzięki temu zorientujemy się, jak przedstawiają się takie cechy jak zapach, krycie i łatwość użycia, w zależności od producenta i jak prezentuje się taka farba na ścianie. Podczas kupowania testera zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób jest ona sprzedawana – próbki farb dostępne są w pojemniczkach o objętości 0,03-0,05 l. Jest to ilość niewielka ale w zupełności pozwalająca na dokładną ocenę jakości i wyglądu po pomalowaniu całego pokoju. Niektóre próbki mają dołączone do opakowania pędzel albo wałek, dzięki czemu nie musimy brudzić własnych narzędzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here