Wczasy zdrowotne w Beskidzie Śląskim

0
1052

Wczasy zdrowotne w Beskidzie Śląskim to coraz popularniejsza forma spędzania urlopu, zarówno przez osoby czynne zawodowo, jak i emerytów i rencistów. Nie wszystkim jednak odpowiada fakt ich odbycia w miejscowości typowo uzdrowiskowej. Wiele osób ceni sobie ciszę i spokój, brak długich kolejek do atrakcji oraz świeże, górskie powietrze. To sprawia, że chętnie decydują się na Szczyrk – serce Beskidu Śląskiego.

Szczyrk dla zdrowia

Szczyrk to znany kurort górski, położony na południe od Bielska-Białej (województwo śląskie). W okresie zimowym jest miejscem, które szczególnie chętnie odwiedzają miłośnicy sportów zimowych – narciarze i snowboardziści. W pozostałym okresie, Szczyrk jest znacznie „spokojniejszy”. To szczególnie cenią sobie osoby mieszkające w dużych miastach oraz w pobliżu ruchliwych dróg.

W Szczyrku nie brakuje obiektów umożliwiających zakwaterowanie w każdym możliwym standardzie. Wpisując w wyszukiwarkę: „noclegi Szczyrk” można ujrzeć ogromną liczbę stron internetowych, wśród których są zarówno duże, kilkugwiazdkowe hotele, jak i pensjonaty, ośrodki wczasowe, wille, domki, pola namiotowe i prywatne kwatery. Jednym z tych, które szczególnie zasługują na wyróżnienie jest największy obiekt noclegowo-gastronomiczno-rekreacyjny w Szczyrku – Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Turnusy rehabilitacyjne w Beskidzie Śląskim

To właśnie w tym obiekcie można odbyć typowe wczasy zdrowotne w Beskidzie Śląskim. Ogromnym atutem jest jego lokalizacja. Obiekt znajduje się na szczycie wzgórza drogi prowadzącej na Salmopol, w optymalnej odległości od ruchliwej ulicy i zgiełku centrum. Dysponuje trzema pojemnymi własnymi parkingami, co jest ewenementem w skali całego regionu. Jak wskazane jest to na jego stronie internetowej: „Z okien obiektu rozpościera się malowniczy widok na panoramę Beskidów, najwyższa klasa czystości powietrza sprzyja procesom leczenia osób ze schorzeniami alergicznymi, a wyjątkowe położenie sprawia, że roztocza w ogóle nie występują. To, w połączeniu z naszym profesjonalnym personelem, sprawia, że każdy turnus rehabilitacyjny przynosi efekt.” Tym samym myśląc: „turnusy rehabilitacyjne w górach” wielu uczestników turnusów myśli: „turnusy rehabilitacyjne w Orlim Gnieździe”.

Wczasy oczyszczające w Szczyrku

Obiekt ten również znajduje się na szlaku turystycznym. Dla osób szukających aktywności ruchowej stanowi znakomitą „bazę wypadową” w góry. Co więcej, na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów elektrycznych oraz rowerów górskich wraz z bezpłatną stacją ładowania, a w sezonie zimowym wypożyczalnia sprzętu zimowego wraz z przechowalnią i serwisem.

Aktywność ruchowa sprzyja zdrowiu. Wiedzą to zarówno sportowcy, jak i osoby, które korzystają z porad medycznych, dietetyków oraz trenerów personalnych. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – to hasło, które idealnie wpasowuje się w ten temat i sprawia, że wczasy oczyszczające organizm w górach z roku na rok zyskują kolejnych zwolenników. Złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej, przemęczenie i stres to typowe dolegliwości osób samozatrudnionych oraz pracujących na etacie, zwykle za tzw. biurkiem.

Wybór Szczyrku, a konkretniej Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo, może być w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Wczasy oczyszczające prowadzone są przez doświadczony personel. Ich celem jest kompleksowa poprawa kondycji ciała i psychiki. Oczyszczenie organizmu odbywa się poprzez połączenie specjalnej diety warzywno-owocowej lub diety antyzapalnej z nauką strategii antystresowych w celu przywrócenia pełnej witalności organizmu.

Atuty obiektu Orle Gniazdo

Wartym podkreślenia jest również komfort wypoczynku. W obiekcie możliwe jest zarówno zakwaterowanie w pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych z prywatnymi łazienkami, wyżywienie w ramach wybranego pakietu oraz samodzielne korzystanie z oferty kilku lokali gastronomicznych działających na terenie obiektu, korzystanie z gabinetu rehabilitacyjnego i masażu, sauny, jacuzzi, basenu zewnętrznego z podgrzewaną wodą i ratownikiem oraz innych licznych atrakcji. Nie dalej niż 500 metrów od obiektu znajduje się zabytkowe Sanktuarium na Górce z cudownym źródełkiem. Co niedzielę odbywają się w nim msze święte.

Podsumowując, każdy kto chce lub potrzebuje skorzystać z oferty wczasów zdrowotnych w Beskidzie Śląskim, powinien zainteresować się bogatą ofertą Szczyrku, a w szczególności obiektu Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here