Poprawny montaż instalacji fotowoltaicznej ma kluczowe znaczenie dla energii, która będzie płynąć do domu. Poza tym z firmą zwiążemy się na dłużej niż jeden czy dwa dni, podczas których będzie miał miejsce montaż. To tylko dwa z wielu powodów, dla których nie tylko przed wyborem paneli fotowoltaicznych, ale i również wykonawcy warto się pochylić.

Właściwy wybór oszczędza nam nerwów i pieniędzy. Choć coraz więcej mówi się o fotowoltaice, a w internecie nie brakuje fachowych artykułów i na forach ludzie wymieniają się spostrzeżeniami, to jednak nie jest łatwo zdecydować o panelach fotowoltaicznych samodzielnie. Dlatego fachowe wsparcie przydaje się już na samym początku.

Długoterminowa inwestycja

Fotowoltaika to wydatek rzędu przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Pomimo tego, że póki co można jeszcze korzystać z dofinansowania, to jednak te pieniądze na początku trzeba wyłożyć. Jest to też inwestycja długoterminowa, dlatego każda decyzja z nią związana powinna być dobrze przemyślana.

Pierwszą najważniejszą kwestią jest znalezienie wykonawcy. Na rynku funkcjonuje wiele mniejszych i większych firm specjalizujących się w fotowoltaice, jednak czy ich pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje? Osoba, która ma tytuł technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, posiada wiedzę i umiejętności do montażu fotowoltaiki. A wiedza jest rozległa, co można sprawdzić na stronie: http://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/technik-oze-informacje/. Zdarza się, że czujemy dyskomfort prosząc o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji. Natomiast warto pamiętać, że wydajemy duże pieniądze i jest to inwestycja na długi czas. A sprawdzenie uprawnień wykonawcy nie jest niczym niestosownym.

Gwarancja na montaż i produkty

Przed wyborem wykonawcy warto sprawdzić jeszcze kilka rzeczy:

  • opinie klientów firmy- certyfikaty nie pomogą, jeśli firma ma kiepskie opinie,
  • ile lat gwarancji dostaniemy na montaż, produkty,
  • jakiej jakości produkty poleca wykonawca,
  • czy firma zajmie się wszystkimi kwestiami formalnymi (albo będzie dla nas wsparciem).

Kolejna kwestia to ekipa, która wykona montaż. Czy firma posiada doświadczoną ekipę? Obecnie popularne są kursy typu technik energetyki odnawialnej zaoczne, dzięki czemu pracownicy łączą obowiązki zawodowe z nauką. Natomiast w ekipie powinni być już certyfikowani instalatorzy i dobrze jest sprawdzić ich kwalifikacje.

Na początek możesz zwrócić się do kilku wykonawców o bezpłatną (jeśli firma ma taką ofertę) wycenę. Dzięki temu porównasz koszty instalacji od różnych firm. Porozmawiasz z różnymi fachowcami i wybór wykonawcy stanie się prostszy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/promnice.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here