Regulacja temperatury stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności. W domach każdy ma lodówkę, a i coraz częściej pojawiają się klimatyzatory. W autach mamy klimatyzację i gdy nagle odmawia posłuszeństwa, pędzimy do serwisu. Urządzenia chłodnicze są praktycznie wszędzie, w małych firmach i wielkich korporacjach, nie wspominając o fabrykach produkujących wszelkiego rodzaju produkty żywnościowe i sklepach.

W Polsce przez lata nie kształciło się specjalistów od urządzeń chłodniczych i klimatyzacji. Zainteresowani pracą, zdobywali wiedzę podczas krótkich szkoleń. Ale czasy i wymagania się zmieniły. Dziś specjalista od klimatyzacji i chłodnictwa musi mieć dyplom.

Praca w różnych branżach

Specjaliści od chłodnictwa i klimatyzacji znajdą pracę w różnych firmach, na stanowiskach samodzielnych albo jako część zespołu. Mogą pracować w różnych miejscach, fizycznie, ale też za biurkiem albo w terenie. Mogą być doradcami klienta w hurtowniach, które zajmują się sprzedażą klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Inna opcja to stanowisko przedstawiciela handlowego i praca w terenie. Poza tym technik chłodnictwa i klimatyzacji znajdzie etat w wielu innych miejscach, jak choćby w firmie zajmującej się montażem klimatyzacji, serwisem, naprawą. A w fabryce można znaleźć zatrudnienie jako monter urządzeń chłodniczych.

Ofert pracy dla osób, które posiadają kwalifikacje i umiejętności w tym kierunku jest wiele. Specjalista z dyplomem może obsługiwać gospodarstwa domowe, zakłady produkcyjne, instytucje publiczne, mniejsze i większe firmy. Na montażu nie kończy się praca technika chłodnictwa i klimatyzacji. Ktoś musi zajmować się również konserwacją, serwisem, naprawami. Rzetelnym fachowcom nie brakuje pracy. I dla każdego nowego fachowca znajdzie się jeszcze miejsce na rynku, bo jest ich za mało.

Kurs technik chłodnictwa i klimatyzacji

Kształcenie w tym kierunku składa się z dwóch kwalifikacji, co trwa 1,5 roku. Pierwsza kwalifikacja dotyczy urządzeń chłodniczych, a druga klimatyzacyjnych. Po każdym etapie ma miejsce egzamin przed Okręgową Komisja Egzaminacyjną. Jeśli wybierzesz Szkołę Partnerską Viessmann możesz nauczyć się bez dodatkowych kosztów montażu urządzeń Firmy Viessmann. I to nie wszystko. Bez dodatkowych egzaminów, każdy słuchacz, który pozytywnie zaliczy egzaminy bez dodatkowych opłat, otrzyma tytuł Technika Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.

Zapisujemy się na jeden kurs, a zyskujemy dużo więcej, kwalifikacje potwierdzone certyfikatami, nauka od najlepszych ekspertów z branży i duże oszczędności w portfelu. Poza tym można zdobyć inne, atrakcyjne uprawnienia: gazowe, energetyczne, sep. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę

https://www.viessmann.ovh/dlaczego-warto/.

Koszty związane z kursem można sfinansować pożyczką ze środków unijnych. Jest to pożyczka 0%, której spłata rozłożona jest do trzech lat. Istnieje też możliwość umorzenia części pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here