Uzależnienie od nikotyny to bardzo powszechne zjawisko. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że okazjonalne palenie papierosów zmieniło się w regularną czynność, jednak rzucenie tego nałogu nie należy do najłatwiejszych. Często samozaparcie i dobre chęci nie wystarczą. W takich sytuacjach warto skorzystać z ogólnodostępnych środków, które powinny pomóc nam z tym problemem. Przedstawiamy 4 najpopularniejsze środki, dzięki którym rzucenie palenia okaże się możliwe.

1. Desmoxan

Jednym z najpopularniejszych preparatów wspomagających rzucanie palenia jest Desmoxan. Jest to produkt, który w skuteczny sposób może pomóc w rzuceniu palenia. W jednej kapsułce znajdziemy 1,5 mg cytyzyny, czyli popularnej substancji, która jest w stanie oszukać nasz organizm i tym samym zniechęcić do sięgnięcia po papierosa. Oprócz tego, środek zawiera również kilka substancji pomocniczych, do których zaliczyć możemy skrobię kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, dwutlenek tytanu, żelatynę, a także krzemionkę koloidalną bezwodną. Przez pierwsze trzy dni zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki średnio co dwie godziny. W późniejszym czasie zmniejszamy częstotliwość zażywania medykamentu, aby po 25 dniach stosować tylko jedną lub dwie kapsułki.

2. Recigar

Recigar to skuteczny lek, który najczęściej jest stosowany wtedy, gdy leczymy uzależnienie od nikotyny. Środek ten uważany jest za jeden ze skuteczniejszych, jeśli chodzi o zmniejszanie głodu nikotynowego. W konsekwencji pożegnanie się z wyrobami tytoniowymi jest znacznie łatwiejsze. Co ciekawe, cykl leczenia trwa z reguły jedynie 25 dni. Jedno opakowanie najczęściej wystarczy, aby raz na zawsze zerwać z nałogiem. Więcej informacji o tabletkach Recigar można znaleźć na stronie https://www.gdziepolek.pl/produkty/98944/recigar-tabletki-powlekane/apteki.

3. Nicorette Spray

Dużą popularnością wśród leków na uzależnienie od palenia cieszy się Nicorette Spray. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na to, aby objawy odstawienia nikotyny były możliwie najłagodniejsze, Nicorette Spray może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy dostarczyć minimalną dawkę nikotyny, aby znacznie zmniejszyć chęć sięgnięcia po papierosa. Właśnie w taki sposób działa Nicorette Spray, jednak w tym przypadku nie znajdziemy żadnych niebezpiecznych substancji smolistych czy też tlenku węgla. Co ważne, preparat działa skutecznie już po 30 sekundach od użycia, co przynosi ulgę w sytuacji, kiedy czujemy silną potrzebę zapalenia.

4. Niquitin

Pastylki do ssania Niquitin ułatwiają nałogowemu palaczowi odzwyczajenie się od wyrobów tytoniowych. Podobnie jak poprzednie preparaty, lek ma za zadanie zminimalizować uczucie głodu nikotynowego, a także objawów, które wynikają z tego, że rezygnujemy z nikotyny. W trakcie zażywania warto stosować program wspierający rzucenie palenia, co zwiększy prawdopodobieństwo końcowego sukcesu. Zaleca się stosowanie leku przez około sześć tygodni. Jeśli zakończymy długotrwałą kurację, a silna ochota na papierosa powraca, wówczas warto stosować Niquitin tylko w tych najtrudniejszych momentach. Co ważne, lek może być także stosowany przez młodzież w wieku od 12 do 17 lat, jednak po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here