PCV to popularne tworzywo, powszechnie wykorzystywane m.in. w stolarce okiennej. Zastanawiasz się, jakie profile do okien wybrać? Poznaj zalety tego materiału.

Każdy rodzaj profili ma szereg zalet i wad – na przykład drewno wymaga renowacji i regularnej odpowiedniej pielęgnacji, a okno aluminiowe w razie zarysowania trzeba wymienić na nowe. Alternatywą są zatem – cieszące się zresztą wielką popularnością od lat –  okna plastikowe. Przewaga zalet nad wadami sprawia, że są powszechnie używane w mieszkalnictwie i szybko zdobyły zaufanie zarówno konsumentów, jak i deweloperów. Poza tym są tańszą opcją.

Profile PCV do okien – zalety

Przede wszystkim profile okienne wykonane z PCV są łatwe w pielęgnacji, bardzo estetyczne i wytrzymałe mimo niewielkiej wagi. W porównaniu do profili drewnianych są też odporne na wpływ czynników atmosferycznych, np. deszczu i wilgoci.

Dobry producent profili okiennych to gwarancja, że okna posłużą przez kilkadziesiąt lat dzięki wysokim parametrom użytkowym, m.in. termoizolacyjnym. Skoro są energooszczędne, można dodatkowo zaoszczędzić na ogrzewaniu – niższe rachunki za prąd to kolejny argument, który za nimi przemawia.

Profile PCV do okien – czyszczenie

Pielęgnacja okien plastikowych jest łatwa, bezproblemowa i szybka. Można stosować środki chemiczne lub po prostu ciepłą wodę i płyn do naczyń. Rzadko wymagają konserwacji – warto pamiętać jedynie o nasmarowaniu zawiasów co jakiś czas. Każdy producent profili okiennych przekaże wskazówki pielęgnacyjne odnoszące się do jego produktu.

Estetyczne profile PCV do okien

Część osób wybiera profile drewniane ze względów estetycznych – są one uznawane za eleganckie i stylowe. Jednak estetyka każdego okna zależy od wybranych części składowych, ich kolorystyki, dopasowania do stylu aranżacji oraz elewacji domu. Producent profili okiennych zapewnia szeroki wybór różnych elementów.

Okna PCV – ekologiczne rozwiązanie

Profile PCV do okien są wytrzymałe, ekonomiczne, estetyczne i łatwe w pielęgnacji, ale także ekologiczne – można je w 100% poddać recyklingowi. Na przykład marka Deceuninck promuje i wdraża skuteczne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa, które wpływają na naturalne środowisko w jak najmniejszym stopniu. Innowacyjna technologicznie linia przetwórstwa pozwala na recykling aż do 45 000 ton PVC rocznie. Podczas recyklingu profile są rozdrabniane, sortowane i pozbawiane zanieczyszczeń, a następnie uzyskany materiał trafia do granulacji i wykorzystywany do produkcji nowych profili okiennych z PVC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here