Wielu singli marzy o poznaniu drugiej połówki i stworzeniu satysfakcjonującego związku. Często jednak naturalne sposoby nawiązywania znajomości zawodzą. Może bowiem okazać się, że w bliskim otoczeniu nie ma wolnych mężczyzn lub kobiet o cechach charakteru i oczekiwaniach podobnych do naszych, a kolejne randki ze znajomymi znajomych okazują się porażką. W stronę właśnie takich osób swoje oferty kierują biura matrymonialne oraz organizatorzy tzw. speed dating. Które rozwiązanie jest lepszym pomysłem?

Oferty matrymonialne z biura – dlaczego warto im zaufać?

W czasach mediów społecznościowych, licznych serwisów online i aplikacji randkowych biuro matrymonialne może kojarzyć się z reliktem z dalekiej przeszłości. Na polskim rynku działa jednak wiele tego typu firm, które mają bogatą tradycję i doskonałe opinie wśród zadowolonych klientów, którym dzięki takiej pomocy udało się poznać potencjalnego partnera lub partnerkę. Na stronach licznych biur można znaleźć nie tylko anonse matrymonialne, ale także wiele historii par, które poznały się za ich pośrednictwem i zawarły związek małżeński. Pozytywne opinie i zdjęcia ze ślubów przekonują, że fachowa pomoc rzeczywiście odnosi skutek. W czym tkwi siła biur matrymonialnych?

Biura matrymonialne mają pewną przewagę nad popularnymi serwisami i aplikacjami randkowymi. Nie tylko gromadzą one ogłoszenia matrymonialne kobiet oraz ogłoszenia matrymonialne mężczyzn, ale są nastawione na profesjonalną pomoc Klientowi i zapewnienie mu maksymalnego bezpieczeństwa. Tutaj nie rejestrują się przypadkowe osoby, które mogą mieć różne intencje. Każdy potencjalny kandydat jest dokładnie weryfikowany. Musi on przedstawić dokumenty potwierdzające jego tożsamość, wypełnić długi kwestionariusz osobowy (dotyczący swojej sytuacji osobistej i zawodowej, statusu materialnego, zainteresowań oraz oczekiwań względem potencjalnego partnera) i zapłacić za usługi biura.

Dla osób korzystających z pomocy biur bardzo ważny jest brak anonimowości. Oferty matrymonialne trafiają do bazy biura za opłatą, dlatego pochodzą od ludzi, którzy rzeczywiście są zainteresowani poznaniem swojego potencjalnego partnera i stworzeniem stałego związku.

Biuro matrymonialne – fachowa pomoc

Siłą biur są nie tylko ogłoszenia matrymonialne, ale także profesjonalna pomoc, na którą mogą liczyć Klienci. Dobre biuro matrymonialne zatrudnia psychologów i socjologów. Są to osoby, które doskonale znają się na mechanizmach rządzących interakcjami międzyludzkimi, empatyczne i potrafiące poprowadzić rozmowę z potencjalnymi kandydatami, którzy chcą umieścić swoje dane w bazie biura. Konsultanci przygotowują kwestionariusze, które ułatwiają przedstawienie własnych poglądów oraz oczekiwań względem partnera i potencjalnego związku. To pozwala uniknąć późniejszych nieporozumień i spotkań z osobami, z którymi trudno będzie nawiązać relację.

Profesjonalne wsparcie dla osób poszukujących miłości można znaleźć w sieci biur matrymonialnych DUET, które już od 2002 roku są obecne na polskim rynku. Firma ma swoje oddziały w wielu miastach Polski. Na stronie biura – duetcentrum.pl/ogloszenia-matrymonialne-oferty-anonse-kobiety-mezczyzni można przejrzeć oferty matrymonialne kobiet i mężczyzn, poznać misję biura oraz „historie z happy endem”. Konsultanci z poszczególnych oddziałów to ciepłe, otwarte i pełne empatii osoby, które potrafią nawiązać nić porozumienia z każdym Klientem. To znacznie ułatwia poznanie jego oczekiwań i udzielenie profesjonalnego wsparcia w poszukiwaniach bliskiej osoby dla siebie.

Na czym polegają randki typu speed dating?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się randki speed dating (tzw. szybkie randki). Są one organizowane m.in. przez wiele klubów i pubów. W założeniu speed dating stanowią odpowiednik randek w ciemno. Pomysł ten stworzono z myślą o singlach, którzy chcą nawiązywać nowe znajomości i poznać swoją drugą połówkę. Poszczególni organizatorzy mają swoje własne zasady dotyczące zarówno samych randek, jak i ich uczestników (np. imprezy kierowane w stronę studentów, osób po 30. roku życia, osób z konkretnym wykształceniem).

W spotkaniach uczestniczy taka sama liczba kobiet i mężczyzn (zwykle jest to po 10-15 osób), a uczestnicy otrzymują specjalne karty do głosowania. Każdy z panów ma okazję porozmawiać z każdą z pań i na odwrót. Długość rozmowy jest z góry określona przez organizatora wydarzenia (około 5-7 minut). Dźwięk dzwonka sygnalizuje, aby uczestnicy przesiedli się do kolejnego stolika i rozmawiali z następną osobą. Każdy uczestnik otrzymuje specjalną kartę do głosowania i zaznacza na niej swoich ulubionych rozmówców. W przypadku, gdy 2 osoby oddają na siebie głos, dostają od organizatora kontakt do siebie i mogą kontynuować znajomość.

Biuro matrymonialne czy randka speed dating?

Warto podkreślić, że randki speed dating mają nieco inne założenia niż biura matrymonialne. Biura nie tylko gromadzą anonse matrymonialne, ale pomagają Klientom znaleźć bliską osobę dla siebie, z którą w przyszłości będą mogli stworzyć stały związek. Większość osób, które decyduje się na skorzystanie z ich oferty, oczekuje braku aminowości, sprawdzonych kandydatów oraz profesjonalnego wsparcia na etapie selekcji anonsów dostępnych w bazie.

Randki typu speed dating to ciekawe wydarzenia organizowane z myślą o singlach, którzy chcą poszerzać grono znajomych. Ewentualnie mogą oni nawiązać późniejszą relację z osobami, które okażą się ciekawymi rozmówcami. Najczęściej traktowane są one jako specyficzny rodzaj imprezy dla singli, która pozwala ciekawie spędzić czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here