Cerruti 1881 to flagowy zapach włoskiego domu mody. Wydany w 1990 r. już na początku odniósł niezwykły sukces. Perfumy Cerruti 1881 do dziś cieszą się bardzo dużą popularnością i nie ma w tym nic zaskakującego. Jedyną rzeczą, która może nas zaskoczyć, jest doskonały efekt dość specyficznie połączonych aromatów. Cerruti 1881 to najlepszy dowód na to, że eksperymentowanie popłaca.

Co specjalnego jest w perfumach Cerruti 1881?

Cerruti 1881 to flagowy zapach włoskiego domu mody Cerruti, który został założony w 1967 roku przez Nino Cerruti. Po przedwczesnej śmierci ojca, jego syn przejął firmę i przeniósł jej siedzibę do Paryża, międzynarodowej stolicy mody, a następnie rozszerzył działalność m.in. o perfumy. Nino Cerruti nazwał swoje butiki na pamięć roku, w którym jego dziadek otworzył swoją działalność Włoszech. Zapach został również tak nazwany, ażeby podkreślić kontynuację jego dziedzictwa. Cerruti 1881 w rzeczywistości nie jest pierwszym zapachem Nino. W 1979 roku dom wydał Nino Cerruti Pour Homme, ale jego sprzedaż została przerwana w latach 80. przed wydaniem Cerruti 1881.

Cerruti 1881 – różnorodność i jednolitość w jednym?

Cerruti 1881 zawiera różnorodny bukiet nut z różnych rodzin. Niektórzy kwalifikują perfumy jako aromatyczny fougere, podczas gdy inni twierdzą, że nuty są bardziej cytrusowe. Rzeczywiście, Cerruti 1881 zawiera wiele aromatycznych nut. Jednak głównie akordy cytrusowe i głęboko drzewna podstawa czynią go bliższym w stosunku do podrodziny Woody Citrus. Nuty głowy to jałowiec, bergamota, lawenda i cyprys. Aromaty bergamotki zdecydowanie dominują w głowie, ale tuż za nią skrywa się słodka kwiatowa esencja jałowca. Nuty lawendy dodają perfumom aromatu, a obecność cyprysu zapewnia zielone, świeże tło. Nuty serca tworzą goździk, ylang-ylang, lilia i wetiweria. To właśnie obecność niektórych aromatów w nucie serca w pewien sposób utwierdza nas w przekonaniu, że jest to rzeczywiście męski zapach. Nutami bazy są z kolei drewno cedrowe, sosna, paczula i dąb. Baza Cerruti zawiera pewne nuty kwiatowe i cytrusowe. Niemniej jednak jego akord jest głównie drzewny z szeregiem różnych zapachów. Suche, korzenne ciepło cedru łączy się ze świeżym zapachem sosny.

Cerruti 1881 – jak długo utrzymują się perfumy? Jak zmieniają się nuty?

Nuty Cerruti 1881 zapewniają spektrum różnorodności przez cały okres, w który utrzymuje się zapach perfum. Niektórzy mogą rozkoszować się ciągle ewoluującym zapachem, podczas gdy niektórzy mogą uznać go za zaskakujący i niespójny. Niemniej jednak jego nadrzędny zielony motyw tworzy pewną spójność, a następujące po sobie nuty są bardzo dobrze łączone poprzez świeże akordy. Cerruti 1881 Pour Homme to skromny, ale bardzo ładny zapach. Mimo, że zawiera mieszankę, która powinna być przytłaczająca, nie tworzy ryzyka zastosowania zbyt dużej ilości perfum. Wyróżnia się również bardzo dobrą trwałością. Perfumy Cerruti 1881 to świetny pomysł na prezent, ponieważ cechują się oryginalnym zapachem i bezspornie należą do grupy produktów najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here