Z pewnością każdy spotkał się z sytuacją, gdy ilość urządzeń elektrycznych w danym pomieszczeniu znacznie przewyższała dostępne gniazdka. Żeby móc zasilić wszystkie sprzęty niezbędne jest stosowanie specjalnych rozdzielczy, które nazywane są listwami zasilającymi. Jak się jednak okazuje, niewiele osób wie, czym się takie listwy powinny charakteryzować i jakie są ich rodzaje.

Rodzaje listw zasilających

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy wybiera się listwy zasilające to fakt, że na rynku znaleźć można ich kilka różnych rodzajów. Oczywiście różnią się one nie tylko tak podstawowymi sprawami, jak np. ilością gniazdek zasilających, czy też długością przewodu zasilającego, lecz funkcjami, które realizują.

Zdecydowanie najprostszą i najtańszą listwą jest ta, która nazywana jest filtrującą. Służy ona w gruncie rzeczy jedynie jako przedłużacz i nie daje żadnej większej ochrony podłączonym urządzeniom.

Znacznie lepiej pod tym kątem wypada listwa antyprzepięciowa, która dodatkowo wyposażona jest w zabezpieczenia antyprzepięciowe, filtry, czy też zaawansowany bezpiecznik. Całość chroni podłączone do listwy urządzenia. Nie tylko przed wahaniami napięcia, lecz także różnego rodzaju gwałtownymi przepięciami.

Jak wybrać dobrą listwę zasilającą?

Jeśli chce się mieć w domu dobrą listwę zasilającą, oprócz wybrania jej odpowiedniego rodzaju, trzeba zwrócić również uwagę na kilka innych, nieco mniejszych, lecz nadal bardzo ważnych szczegółów. O czym konkretnie mowa?

Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest oczywiście to, ile się potrzebuje w takiej listwie mieć gniazdek. Jest to bardzo ważna sprawa, jeśli zamierza się podłączyć do niej większą ilość urządzeń.

Kolejną krytycznie istotną cechą jest maksymalna moc takiej listwy. Warto się temu przyjrzeć, gdy podłączać się pod nią będzie urządzenia o znacznym poborze energii, takie jak np. komputer.

Jakiego producenta można polecić?

Wiele osób zastanawia się na tym, czy producent danej listwy ma jakiekolwiek znaczenie, czy też może jednak wszystkie obecne modele w sklepach prezentują zbliżony poziom?
Jak się okazuje, szczególnie mocno można polecić listwy zasilające Brennenstuhl, ponieważ charakteryzują się one doskonałą jakością wykonania, a także wiarygodnością podanych parametrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here