Zepsute zęby to nie tylko nieestetyczny wygląd w podeszłym wieku. Mogą z nich wynikać także problemy medyczne i utrudnienia zwykłego, codziennego życia. Dentysta w Gdyni pomoże zadbać o odpowiedni stan uzębienia dolnej i górnej szczęki. W dzisiejszym tekście postaramy się jak najdokładniej przedstawić usługi, które świadczy stomatolog.

Jakie usługi posiada w swojej ofercie stomatolog w Gdyni?

Tak naprawdę najczęstszą usługą świadczoną przez stomatologów jest przegląd. Polega on na sprawdzeniu stanu uzębienia oraz zdiagnozowaniu najbardziej pilnych ubytków.

Kolejna usługa to borowanie połączone z plombowaniem wyżej wymienionych dziur. Stomatolog posiada szeroki zestaw narzędzi, niezbędnych do tego, aby doprowadzić każdy problem dentystyczny do porządku.

Oczywiście w niektórych wypadkach nie wystarczą zwyczajne wiertła. Czasami ząb jest tak zepsuty, że trzeba sięgnąć o wiele głębiej i przeprowadzić leczenie kanałowe. W dużym skrócie polega ono na usuwaniu nerwów. Po takiej kuracji ząb niejednokrotnie będzie martwy. Po odpowiednim wzmocnieniu w dalszym ciągu może jednak służyć przez lata.

Z jakich narzędzi korzysta stomatolog z Gdyni?

Leczenie zębów w Gdyni wymaga nie tylko doświadczenia, ale też szerokiego asortymentu narzędzi. Oczywiście podstawowym sprzętem, z jakiego używa stomatolog, jest jednostka stomatologiczna. Pacjenci nazywają ją po prostu fotelem. Nic dziwnego. Przypomina ona bowiem właśnie tron z motywami medycznymi.

Głównym celem istnienia jednostki jest zapewnienie dentyście jak najlepszego miejsca do pracy. Dzięki możliwości regulacji ustawień będzie miał komfortowy dostęp do ust pacjenta. Poza tym fotel posiada konsolę kontrolną, spluwaczkę oraz przede wszystkim silnik, który nadaje wiertłom moc.

Ponadto stomatolog musi mieć w swoim arsenale szczypce przeznaczone do ekstrakcji poszczególnych rodzajów zębów, dźwignie oraz igły i strzykawki. W dzisiejszych czasach absolutnym must have jest również sprzęt do dezynfekcji zarówno narzędzi, jak i całego pomieszczenia.

Źródło: www.dentystagdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here