Męska szafa kapsułowa to sposób i metoda na porządek w garderobie, jak również niesamowita oszczędność czasu. Czy wiesz, co powinno się w niej znajdować, abyś mógł tworzyć klasyczne i zawsze modne stylizacje? Oto 6 podstawowych kroków, dzięki którym uzyskasz odpowiedź.

Zdefiniuj swoje potrzeby 

Nie ma nic gorszego niż zakup ubrań, które nie spełniają twoich oczekiwań. Świadomość – samego siebie i mody – jest jednym z kluczowych elementów pozwalających uzyskać porządek i ład w twojej garderobie, jak i w życiu. Zwróć uwagę na to jak wygląda twoja codzienność. Czy wolisz casualowy, czy może sportowy styl? Czy twoja profesja wymaga dress code’u? Dzięki tym kilku prostym pytaniom zbliżysz się w kierunku stworzenia swojej funkcjonalnej męskiej szafy kapsułowej. 

Dopasuj kolory pod swój typ urody 

Każdy z czterech podstawowych typów urody: wiosna, lato, jesień, zima charakteryzuje się gamą kolorów z nim współgrających. Panowie o typie urody wiosna, jak i lato świetnie prezentują się w pastelowych kolorach o ciepłej barwie. Z kolei typ urody jesień powinien sięgać po złote odcienie – kamelowy, oliwkowy, złoty czy ciemny brąz. Jakie kolory powinny znaleźć się w męskiej szafie kapsułowej panów o typie urody zima? Przede wszystkim czyste barwy, takie jak: biały, czarny, lodowy niebieski oraz wyrazisty róż, aby wyrazisty charakter urody. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakim typem urody jesteś, to w tym momencie jest czas, aby nadrobić zaległości. 

Określ właściwe proporcje

Jeśli bardziej komfortowo czujesz się w casualowych ubraniach oraz w twojej pracy nie obowiązuje dress code, to zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć swoją garderobę w bardziej sportową i casualową odzież. Natomiast jeśli preferujesz outfity z nutą biznesowego profesjonalizmu i to właśnie w takim wydaniu czujesz się lepiej, postaraj się, aby to właśnie eleganckie koszule i spodnie stanowiły podstawę twojej męskiej szafy kapsułowej. 

Książkowe proporcje wyróżniające poszczególne części garderoby wraz z określającymi je punktami procentowymi głoszą, że: 40% twoich ubrań stanowić powinny T-shirty, 20% bluzki z długim rękawem, 15% spodnie, a 5% koszule. Jednak już teraz wiesz, że jest to jedynie czysta teoria, a skompletowanie kapsułowej garderoby w głównej mierze musi opierać na praktyce, czyli twoich potrzebach i preferencjach

Kieruj się jakością

Jakość ponad ilość” to hasło warte zapamiętania i wprowadzenia w życie. Wybierając produkty wykonane z wysokogatunkowych tkanin, mamy pewność, że inwestujemy w odzież i dodatki, które pozostaną z nami na lata. Stąd przy wyborze odzieży warto sięgać po tę wykonaną z naturalnych materiałów takich jak: len, bawełna organiczna, wełna czy jedwab, aby zwłaszcza porą letnią czuć się komfortowo i przewiewnie w swoim outficie. 

Uporządkuj swoją szafę 

Przede wszystkim wyciągnij wszystkie ubrania z szafy, aby móc w pełni zobaczyć i ocenić ubraniowe zasoby twojej garderoby. Chociaż zaczęcie od zrobienia bałaganu wydaje się nie być dobrym pomysłem, to jest jedynym możliwym, dzięki któremu segregacja przebiegnie sprawnie i bezbłędnie. Odzież posegreguj ze względu na trzy główne kategorie: ulubione ubrania”, może jeszcze to założę”, nigdy tego nie założę”. Oczywiście stertę z pierwszej kategorii zachowujesz, drugiej należy dać tygodniowy okres próbny, a potem z nie chodzonym ubraniami musisz zdecydowanie i definitywnie się rozprawić. Stercie o nazwie – nigdy tego nie założę” podziękuj od razu.

Postaw na dodatek z charakterem  

Światowi znawcy mody w swoich wypowiedziach od lat podkreślają, że nie ma dobrej stylizacji bez odpowiednich dodatków. Męska galanteria skórzana marki ADAM BARON, wykonana z wysokiej klasy skóry naturalnej, to gwarancja trwałości i siły designu. Luksusowa teczka biznesowa to perfekcyjny dodatek stylizacyjny i element garderobiany szafy kapsułowej dla mężczyzn, dla których świat biznesu stanowi nieodłączny element codzienności. Dla panów preferujących bardziej praktyczne rozwiązania, designerzy marki ADAM BARON również znaleźli odpowiedź – skórzane plecaki, które stanowią połączenie szlachetnego materiału z funkcjonalnością. 

Męska szafa kapsułowa to rozwiązanie pozytywne w skutku nie tylko dla ciebie, ale i dla całego świata. Racjonalne podejmowanie decyzji zakupowych za sprawą stworzenia garderoby kapsułowej sprawi, że ograniczysz swoje wydatki, stawiając na produkty wykonane z wysokojakościowych materiałów, zaoszczędzisz oraz jednocześnie przyczynisz się do mniejszej generacji odpadów odzieżowych.