Sezon wiosenno-letni, w którym nosimy ubrania odsłaniające ciało, to bez wątpienia czas na zadbanie o zdrową i idealnie gładką skórę. Wiele osób ma jednak dylemat: postawić na metody tradycyjne, czy zdecydować się na profesjonalny zabieg laserowy w gabinecie kosmetycznym?

Wybór najlepszego dla nas sposobu depilacji zależy od wielu kwestii, z których najważniejsza to bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie „od ręki”, domowe sposoby szybko poradzą sobie z niechcianym owłosieniem, ale niosą też ryzyko podrażnionej skóry. Jeżeli jednak możemy sobie pozwolić na dłuższy proces depilacji, który zakończy się spektakularnym efektem, warto rozważyć nowoczesną i bezpieczną metodę laserową.

Maszynka: szybko, lecz na krótko

Jednorazowa lub wielorazowa maszynka to tradycyjna mechaniczna metoda domowej depilacji. Jej zaletą jest niski koszt zabiegu i błyskawiczny rezultat, wadą – niestety fakt, że nie usuwa owłosienia wraz z cebulkami, przez co efekt jest krótkotrwały, utrzymujący się maksymalnie 2-3 dni. W dodatku ta metoda może podrażniać skórę oraz – paradoksalnie – wzmacniać włoski, które odrastają ciemniejsze i grubsze. To zdecydowanie metoda dla zwolenników prostych rozwiązań bez dodatkowych profitów i kosztów.

Metoda pośrednia: depilator

Tradycyjny domowy depilator, usuwający owłosienie wraz z cebulkami, pomoże osiągnąć efekt gładkiej skóry zdecydowanie na dłużej niż maszynka  – ale pod warunkiem, że cechuje nas cierpliwość, dokładność oraz… odporność na ból. Mimo że na rynku jest spory wybór nowoczesnych depilatorów maksymalnie łagodzących dyskomfort, trzeba mieć sporą wprawę, by skutecznie wydepilować nim całe ciało, zwłaszcza obszary tak delikatne jak pachy czy okolice bikini. Poza tym włoski usunięte w ten sposób mają tendencję do wrastania, powodując często  nieestetyczny efekt małych, swędzących krostek.

Depilacja laserowa – profesjonalny i długotrwały efekt

Na czym polega fenomen i skuteczność depilacji laserowej? Jest jedyną metodą na trwałe usunięcie owłosienia, ponieważ wiązka lasera działa bezpośrednio na mieszki włosowe i komórki odpowiedzialne za odnowę  oraz wzrost włosa. Depilacja laserowa nóg niweluje problem wielu kobiet, przez lata borykających się z ich goleniem, depilacja laserowa pach – coraz częściej przekonuje też mężczyzn ceniących higienę i komfort gładkiej skóry. Wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, depilacja laserem nie ma sobie równych – nawet mimo kosztów i konieczności odbycia co najmniej kilku wizyt w profesjonalnym gabinecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here