Jak efektywnie segregować śmieci?

Wielu właścicieli mieszkań zastanawia się jak sprostać obowiązkowi segregacji odpadów komunalnych. Problemem często jest właściwe oznaczenie rodzaju wytworzonych w domach śmieci, uwzględniające rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Z pomocną dłonią wychodzi do nas oferta firmy Stella Pack, europejskiego lidera produkcji worków na śmieci. W asortymencie firmy znajdziemy worki na śmieci segregowane, oznaczone kolorami zgodnymi z ogólnopolskimi zasadami segregacji śmieci. I tak, worki na śmieci w kolorze niebieskim służą do zbierania odpadów z papieru, żółte do plastiku i metalu, a zielone przeznaczone są na odpady szklane. Worek na śmieci w kolorze brązowym dedykowany jest do odpadów organicznych, powinniśmy do niego wrzucać resztki jedzenia, owoców i warzyw oraz innych produktów, które ulegają biologicznemu rozkładowi.

Na jakie cechy worka na śmieci zwrócić uwagę?

Worki na śmieci marki Stella są dostępne w różnych wariantach pojemności, począwszy od 20L do 240L. W mieszkaniach najczęściej stosujemy worki o pojemności 35L lub 60L. Zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na wytrzymałość folii, z której wykonane są produkty. Kierujmy się zasadą, że im większa pojemność worka, tym bardziej wytrzymały powinien być materiał, z którego został on wykonany. Wszystkie worki do segregacji śmieci marki Stella wykonane są z grubej, trwałej i trudnej do rozerwania folii. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego typu worka są udogodnienia w postaci taśmy ściągającej lub uszu, ułatwiających zawiązanie i wyniesienie worka. Ciekawym rozwiązaniem jest także tzw. wieloworek, składający się z 10 sztuk pojedynczych worków wkładanych jeden na drugi do pojemnika na śmieci. Decydując się na takie rozwiązanie, przy wyrzucaniu śmieci nie musimy za każdym razem szukać nowego worka i umieszczać go w pojemniku. Miłośnicy worków zapachowych także znajdą coś dla siebie w ofercie marki Stella (dostępne produkty o zapachu lawendy oraz fresh).

Gdzie można kupić worki do segregowania śmieci Stella?

Worki na śmieci segregowane Stella bez problemu można dostać zarówno w mniejszych sklepach, jak i w sieciach handlowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here