Przeglądając portale internetowe niemal każdego dnia czytamy o ostrzeżeniach naukowców i różnych organizacji, dotyczących zanieczyszczenia środowiska, rosnącej emisji CO2 i globalnego ocieplenia. Ekologia staje się już nie tylko modą, lecz również obowiązkiem każdego odpowiedzialnego mieszkańca naszej planety. Niestety niechęć do produktów ekologicznych wywołuje ich przesadnie wysoka cena. Dodatkowo wiele osób uważa, że eko produkty to te same, nieekologiczne produkty dużych koncernów, lecz ze zmienionym opakowaniem i minimalnie poprawionym składem. Niewielka, rodzinna firma John Econ próbuje zerwać z tym stereotypem, wprowadzając na rynek serię domowych środków czyszczących, które są skuteczne, całkowicie przyjazne środowisku i na dodatek ich cena jest przystępna. Flagowym produktem firmy John Econ są tabletki do zmywarki. Czym różnią się od komercyjnych odpowiedników?

– Są całkowicie przyjazne dla środowiska. Nie zawierają chloru, fosforanów, pozyskiwanych z ropy naftowej polikarboksylanów i innych substancji, które są szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i naszego zdrowia.

– Nie zawierają plastiku. Dotyczy to zarówno opakowania, które jest kartonowe i nadaje się w 100% do recyklingu, jak i samych tabletek, które nie są powlekane rozpuszczalną folią, która zostawia po sobie szkodliwy mikroplastik.

– Nie posiadają sztucznych kompozycji zapachowych. W przeciwieństwie do komercyjnych produktów, tabletki do zmywarki John Econ nie są nasączane sztucznymi zapachami, które mają przenikać do naszych naczyń i imitować świeżość.

– Nie posiadają ukrytego składu. Komercyjni producenci ukrywają szkodliwy skład swoich produktów, zazwyczaj pod tajemniczą nazwą „niejonowe związki powierzchniowo czynne”. Zezwalają na to przepisy, dotyczące informowania konsumenta o składzie produktu, który kupuje.  Firma John Econ niczego nie ukrywa, skład każdego z ich produktów jest dokładnie opisany, dzięki czemu każdy z wymienionych składników można zweryfikować samodzielnie.

– ich cena jest konkurencyjna. EKO nie musi znaczyć drogie. Duże opakowanie, zawierające 90 tabletek kosztuje ok 44 zł, dzięki czemu jest to jeden z najatrakcyjniejszych cenowo produktów na rynku.

Gdzie możemy kupić ekologiczne tabletki do zmywarki John Econ?

Tabletki są zazwyczaj dostępne w oficjalnym sklepie firmy John Econ: https://www.johnecon.pl/product/ekologiczne-tabletki-do-zmywarki Możemy je również kupić na Allegro lub w jednym ze sklepów ekologicznych, których lista znajduje się na stronie producenta.

Jakie inne produkty oferuje firma John Econ?

Wszystkie produkty firmy John Econ cechuje skład przyjazny dla zdrowia i środowiska, całkowicie ekologiczne opakowania, zero plastiku i przystępne ceny:

– Ekologiczne proszki do prania kolorowego i białego. Ich głównym składnikiem jest soda. Posiadają bardzo subtelny, naturalny zapach olejków eterycznych, który nie przenika do ubrań. Są bezpieczne dla alergików i niezwykle wydajne, jedno dwukilogramowe opakowanie wystarczy na ok 50 prań.

– Nabłyszczacz do zmywarki. Jest to produkt dla tych, którzy lubią lśniące szklanki i kieliszki. Płyn ten jest całkowicie naturalny i zawiera jedynie składniki, które stosowane są w przemyśle spożywczym, takie jak soda oczyszczona, ocet oraz kwasek cytrynowy.

– Sól do zmywarki. Niezbędny składnik dla każdego, który chce poprawić skuteczność oraz żywotność swojej zmywarki.

– Pasta czyszcząca na bazie sody oczyszczonej. Skutecznie wyczyści dosłownie każdą powierzchnię, będąc zarazem całkowicie bezpieczna dla naszej skóry.

Firma John Econ działa na rynku dopiero od początku roku 2021. Powoli zdobywa grono wielbicieli i nieustannie rozwija swoje produkty. Misją firmy jest konkurowanie z dużymi koncernami, oferując produkty równie skuteczne, jednak tańsze i przyjazne dla zdrowia i środowiska. Największym celem firmy John Econ jest zerwanie ze stereotypem drogich i niszowych eko produktów, dostępnych jedynie dla wybrednych i zamożnych hipsterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here