Gadżety dla miłośników zagadek logicznych

0
629

Zabawa i rozrywka mogą iść w parze z wykształcaniem nowych umiejętności. W szczególności umiejętności umysłowe, takie jak logiczne, szybkie myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów mogą być rozwijane dzięki ciekawym zabawkom i łamigłówkom. Zobacz, które mogą być idealne dla ciebie i po jak szeroką gamę możesz sięgnąć.

Klasyczne i nieklasyczne kostki Rubika

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o kostce Rubika i kto choć raz nie próbował się z nią zmierzyć? Najpewniej nie – kostka ta jest bowiem jedną z najbardziej znanych układanek logicznych. Niemal każdy z nas, będąc jeszcze dzieckiem, zmierzył się z wyzwaniem, jakie stawia przed miłośnikami tej nietypowej, zręcznościowo-umysłowej zabawy.

Obecnie kostka Rubika wraca do łask i pojawia się w coraz to nowych wydaniach. Nie tylko jak klasyczna kostka 3×3, ale również jako nowoczesne jej wersje, które jeszcze bardziej urozmaicają zabawę. Kostki przyjmują obecnie wersje składające się z wielu elementów, między innymi 7×7, które doskonale nadają się do podnoszenia swoich umiejętności logicznych i zręcznościowych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także zabawki o nietypowych kształtach, takie jak choćby kostki Rubika Pyraminx od speedcube.pl, które oferują zupełnie nowy rodzaj zabawy. Na pewno spodobają się każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w nietypowych łamigłówkach.

Zmiennokształtne kostki 

Czy zmiennokształtność kojarzy ci się tylko z filmami i książkami fantasy? Jeśli tak, pora zmienić podejście, ponieważ w bogatej ofercie kostek do speedcubingu są także kostki zmiennokształtne. Oferują one zupełnie nowe możliwości rozwiązywania zagadek, ponieważ w zależności od swojego ułożenia, nie zawsze są kostkami. Mogą przyjmować nowoczesne, wielościenne, ciekawe formy, które z pewnością zachwycą każdego, kto chciałby zająć się speedcubingiem w nowym wymiarze. Dosłownie!

Mini-labirynt

Jeśli znudziły ci się już kostki Rubika i chciałbyś sięgnąć po coś innego, albo szukasz gadżetu dla swojego dziecka, polecamy ci mini-labirynty, które rozwijają zdolności manualne i logiczne. Przygotowane są w bardzo przyjazny sposób dla małych i dużych miłośników łamigłówek za sprawą swoich niewielkich rozmiarów. To idealna zabawka również na podróż, która pozwoli ci zająć ręce wtedy, kiedy musisz czekać na dojazd do celu.

Spinner

Spinner to zabawka, która zrobiła furorę na całym świecie przed kilkoma laty. Jest niezwykle prosta, ponieważ składa się zaledwie z kilku elementów posiadających łożyska, dzięki którym może się obracać. To jednak wystarczy do tego, aby cieszyła, ponieważ jej obroty można przekształcić na niezwykłe sztuczki.

Co równie ważne, spinnery doskonale odstresowują i wykształcają umiejętności manualne. Pomagają w pozbyciu się drobnych problemów z koordynacją ręka-oko, przyczyniają się do zmniejszenia napięcia i po prostu cieszą. Ich ogromna zaleta to wręcz hipnotyzujący czar obrotów, od którego nie można się oderwać i który sprawia, że są zabawkami na wiele godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here