Do zorganizowania imprezy firmowej nie jest wcale potrzebna sala bankietowa czy elegancki hotel. Równie wspaniale sprawdzi się park czy inny plener. Impreza plenerowa może być naprawdę ciekawym pomysłem. Warto więc samemu przemyśleć taką propozycję.

Impreza w formie pikniku

Impreza w plenerze może być zorganizowana w różny sposób, np. w formie pikniku. Jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy w zabawie mają wziąć udział rodziny z dziećmi. Trzeba jednak zadbać wtedy o odpowiednie atrakcje dla najmłodszych, dlatego bez animatora zabaw się nie obędzie. Można przykładowo przygotować: malowanie twarzy, konkursy czy dmuchany zamek. Dla dorosłych także nie powinno brakować atrakcji jak: sportowe konkurencje, fotobudka, twister, pokazy artystyczne czy dobra muzyka na żywo.

Menu na imprezę

Ważna jest dobra organizacja imprez w plenerze, dzięki której niczego nie zabraknie. Podczas zabawy bowiem nie może też brakować odpowiedniego jedzenia. Warto wziąć pod uwagę preferencje poszczególnych uczestników imprezy, np. nietolerancję laktozy czy niejedzenie mięsa.

Podczas imprez plenerowych najlepiej sprawdza się szwedzki stół zastawiony różnymi przekąskami od kulek serowych po kanapeczki. Nie powinno brakować także stoiska z kawą i herbatą, a także zimnymi napojami czy ciastami. Lepiej postawić na prostsze dania, niż przesadzić ze zbyt egzotycznym klimatem

Gdzie zorganizować imprezę plenerową?

Jeśli chodzi o miejsce, to impreza plenerowa może być zorganizowana niemalże wszędzie. Można zdecydować się na

  • Ogródek przyhotelowy
  • Tereny zielone przy restauracji
  • Na terenie wokół ośrodka wypoczynkowego
  • Miejsce poza miastem
  • Park

I każde inne miejsce, jakie przyjdzie nam do głowy. Trzeba liczyć się jednak z tym, że czasami przyda się autokar, który pozwoli wszystkim uczestnikom na dojechanie na miejsce bez większych problemów. Warto zatem rozeznać, kto nie jest w stanie samodzielnie zorganizować sobie transportu.

Budżet na imprezę

Organizacja imprez w plenerze powinna brać także pod uwagę dostępny budżet. Warto od razu ustalić zarówno górną, jak i dolną granicę budżetu. Pozwoli na łatwiejsze dobranie oferty oraz zrezygnowanie z wydatków, które nie są konieczne. Trzeba też pamiętać, że nie trzeba od razu przygotowywać luksusowego bankietu. Zabawa z mniejszą ilością atrakcji może być równie ciekawa. Najważniejsza jest bowiem panująca podczas spotkania atmosfera.

Zalety imprez plenerowych

Taka impreza może nieść ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala ludziom się zintegrować, wzmocnić ducha zespołu, a także budować relacje. Nawet jeśli posiadamy ograniczony budżet nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować taką zabawę w plenerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here